Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babámmal most...

15 hónapos babámmal most jöttünk haza külföldről ahol nem mondták hogy kell a babának d-vitamint adni, és kérdezte a védő nő hogy miért nem kapott a babám D-vitamint. Most akkor baja lesz a babám mert ő nem kapott?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

minden országba meg van adva mi kötelező mi nem .

Lehet ott ahool éltetek amit kapott esetleg tápszert több d vitamin volt benne illetve más fajta kajákat etettetek.

Minden országba va n egy kötelező lista amit kell adni a gyermeknek.

ne hinném hogy gond lezs kaptok d vitamin itt akkor szedje agyermeke lehet hogy naponta 2 cseppet kell szednie

2012. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond,én sem kaptam gyerekkoromban akkor még enm kellett,és élek :)
2012. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom olyan országból jöttetek ahol sok napfény van.


Mi németországban élünk, itt a gyerek 1 éves koráig adják, majd ha téli baba még tavaszig lehet adni, de nem kötelezö.


A D-vitamint a napból nyerjük, és ezért olyan országokban mint anglia, vagy európa sok országa kevés a napsütés ott adnak a gyerekenek hogy az ugynevezett angolkór ki ne alakuljon.

ùgy tudom vannak országok ahol 3 éves korig adnak pl svájc, finnország, ahol még kevesebb a napos órák száma.


De szerintem olaszoknál, spanyoloknál nem is adnak, mert elég a napos órák száma.


szóval ne aggodj, ha nema dtak akkor azért mert megfelelö napsugárzás van.

2012. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is külföldön élek, itt sem kell adni, bár megkérdezték, mennyi tápszert iszik. Ja, és télen azt mondta a védőnő, szokták javasolni, de amúgy semmi baja nem lesz.


(Nem napos országban élek.:) )

2012. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is valamilyen formában kapta, ugyanis nem igaz, hogy mi sem kaptunk, mégis itt vagyunk! Csak régen nem Vigantol, hanem csukamájolaj formájában kapták a gyerekek. Anya 57 éves, de emlékszik rá, mennyire utálta.

Linkelek egyet, itt írnak róla:


[link]

2012. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!