Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnak vezetném...

8 hónapos babámnak vezetném be a darabosabb ételt, de öklendezik tőle. Nálatok hogy megy? Valahogy csak rá kell vezetni!?! HELP

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk kifli csücsökkel megy.

Alul van 2 foga, és a felső kettő áttört már, de nem bújt még ki.


Nekem a védőnő azt mondta, hogy ne is várjak csodát, amíg a felső fogakból legalább 1 nem lesz kint .. mégis mivel rágja meg az ételt.. mondjuk van benne valami!


Most lesz 10 hónapos a lányom.

2012. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, nem kell erőltetni, illetve rászoktatni, a kiflicsücsök jó ötlet, de idővel úgyis elkívánja a ti ételeteket, illetve ha elé teszel kicsi darabkákat, például csirkemellsonka, kenyér belseje, elcsipegeti.
2012. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne add neki. Várjál pár hetet, majd akkor próbálkozz.
2012. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

péksüti majszolással és kölesgolyóval gyakoroltunk :)


így utólag nagyon bánom, hogy sietettem a darabosat mert 10 hónapos korától semmi főzeléket, tejpépet, turmixolt kaját nem volt hajlandó megenni annak ellenére, hogy foga se volt. csak késsel vághattam katonákat, így azért időbe telt neki elmajszolni a husit...

ez addig tartott míg egyedül meg nem tanult kanalazni, kemény hónapok voltak :)

2012. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! De nem gáz, hogy pl 10 hónapos koráig pürésítem neki??? Különben olyat is hallottam, hogy igaz, hogy a babának még nincs foga, de a kis ínye elég kemény, és elvileg rágicsálhatja...

Az a baj, hogy azonnal nyelné a darabosabbat is és azért öklend ugye mert nem pép....

2012. ápr. 24. 15:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is öklendezett tőle annyi idősen. Ne siettesd, nem lóverseny ez. :)

Kapott kiflicsücsköt, később babapiskótát, azokon gyakorolta a dolgot, de a helyzet látványosan javult, amióta kinn van fenn is és lenn is a két metszőfoga. Azóta eszeget darabosat. Nem marad le semmiről, ha még egy darabig püréset eszik.

2012. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd. Ha öklendezik, akkor pépesítsd neki továbbra is. Az öklendezés egy reflex, amíg nem tűnik el ez a reflex, addig a babád képtelen szilárd ételt lenyelni, és főleg forgatni a szájában. Ez a két dolog egyszerre történik. Amikor már képes nyelni, akkor lesz képes arra is, hogy a darabos ételt forgassa, és rágja. Nem lehet siettetni.
2012. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet: meg kell érnie a darabosra, és ez nem fogak kérdése. Nekem ikreim vannak, és az egyik szinte a hozzátáplálás elejétől szépen elfogafta a darabosat is, a másiknak egy éves koráig püréztem, aztán szépen átállt ő is. Felesleges erőltetni, mert csak megutálja. Nekem mindkettő apa kajájával kezdte a darabosat :) Ja, és valamiért a villával összenyomott ételt sosem ették, vagy darabot, vagy simaára turmixoltat. És a levesből kivett zölt sem ette az egyik, csak ha külön főztem. Szóval minden gyerek más, de nem fog az oviban püréset követelni! Az étkezési gondok végére egyébként nálunk a közösségbe kerüléskor került pont, de akkor egyik napról a másikra.
2012. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hó körül volt,amikor elkezdtem bevezetni,most 9 hós és nem fogadja el a püréket,csak a rendes állagú kaját.meg eszik egy szelet kenyeret,pizzát is,pedig most jön a 3.foga.mikor elkezdtük nem volt foga.nekem is öklendezett eleinte,de egy hétig minden nap kapott(de nem kifli megilyenek,)8 hónapos darabos babakaját ebédre és egy hét után simán azt ette és nem öklendezett.
2012. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Köszönöm a válaszokat. Most egy picit hagyom szerintem, aztán 1 hét múlva ismét próbálkozok. Nem tudom mennyit fog számítani, de ma este vettem észre, hogy áttört alul a foga. :)
2012. ápr. 24. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!