Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki farkastorokkal született,...

Aki farkastorokkal született, annak a gyereke is tovább örökölheti ezt a hajlamot? Őszinte válaszokat várok!

Figyelt kérdés
34 éves férfi vagyok,farkastorokkal születtem teljesen nyitott szájpaddal.Nyolc műtétem volt idáig,de a beszédem nem a legjobb.Igaz,ha valaki megszokja az meg is érti,és enyhén dadogok is.Szerencsére már kilenc éve van egy élettársam,nagyon szeretjük egymást.Régóta akarunk egy kisbabát de mi van akkor ha az én velemszületett rendellenességet örökli?Mert nagyon nem szeretném vele azt átélni ,ami velem átélt az édesanyám.Nem is beszélve arról,hogy egy halom pénzt adott oda az orvosoknak a műtéteim alatt,sajnos hiába!Na meg persze a vakációk egy részét a kórházakban töltöttem,nehogy egy évet is kimaradjak.Tudom,sokan mondták a mai modern műtéti technikákat,de rajtam se tudtak segíteni ezért ez nem nyugtat meg.Szóval van így értelme a gyerekvállalásnak?

#zene #farkas torok
2012. ápr. 24. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A farkastorkot lehet örökölni, de kialakulhat teljesen független hormonhatás miatt is. A statisztikák szerint, ha az egyik szülő érintett, akkor az utód hajlama 3.5%-os lesz. Ez szerencsére nem nagy kockázat, legalábbis szerintem annyira semmiképp, hogy ne merjetek belevágni :)
2012. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még a babavállalás előtt el lehet menni genetikai tanácsadásra, ahol meg tudják mondani, hogy örökölheti-e a ezt a rendellenességet. Érdemes megpróbálni.
2012. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked a neten:


[link]


[link]

2012. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! az én párom is farkastorokkal született, a kisfiunk 11 hós és nem örökölte! Ez ne tartson vissza! Sok sikert!
2012. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2012. ápr. 25. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nyúlajakkal születtem és két gyönyörű, egészséges gyerekem van!

Persze nagyobb az esély nálatok is, hogy a baba is farkastorokkal szülessen, de szerintem annyira nem kell beparázni. Azért esetleg érdemes genetikussal beszélni, hogy megnyugodjatok.


Én nem tettem, mert szinte biztos, hogy azért születtem így, mert anyukám 40 fokos lázas beteg volt a terhesség alatt...

2012. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!