Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy egy baba 4...

Lehetséges, hogy egy baba 4 hónaposan még a fejét sem tudta megtartani hason, most meg már négykézlábra áll 6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Járt már valaki így? A barátnőm gyermekét 2 hónapja láttam, akkor még nem tudta a fejét sem hason megemelni, most meg azt állítja, hogy a fia már négykézláb hintázik. Azért kérdezem, mert az én babám is annyi idős, és eddig ők folyamatosan hasonlítgatták a babákat (az enyém volt a kisebb, így sikerélményük volt rendesen). A picim kúszik, de nem mászik, és amikor ezt elmondtam, rögtön rákontráztak. Nagyon rosszul esik, ők gazdagok, mi nem, mindenben hasonlítgatnak, és jobbnak akarnak tűnni. Mivel egy ideig nem találkozunk, bármit mondhatnak, de azt nem tudom, ez lehetséges-e egyáltalán?
2009. jún. 22. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindegy? A te babád tökéletesen fejlődik,6hósan még nem kell másznia.

Ezzel foglalkozz szerintem,ne a marhájával :)

Szép napot.

2009. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges. A fiam 5,5 hónaposan fordult meg először. 6 hónaposan már kúszott, 6,5 hónaposan már négykézláb hintázott, 7 hónaposan mászni kezdett és felült, 7,5 hónaposan meg felállt. Hihetetlen volt számomra is, mert a forgást tényleg az utolsó pillanatban kezdte el, aztán meg úgy begyorsult a fejlődése, hogy nem győzök csodálkozni.

De azt nem értem, hogy miért kell egy gyerekkel versenyezni. Én úgy vagyok vele, hogy had csinálja a saját ütemében a fejlődést. Soha nem állítanám fel, vagy ültetném fel a gyereket azért, hogy én elmondhassam, hogy már ül vagy áll a gyerek. Ezzel a gyerekemnek ártanék a legtöbbet. Egyébként szerintem teljesen mindegy, hogy mikor kezdi el a mozgásformákat a gyerkőc. 2 éves korára tuti ugyanazt fogja tudni, mint a többi gyerek. Bőven ráér még az új dolgok tanulására.

Nézd meg ezt a cikket, itt leírják, hogy mikor kell legkésőbb elkezdeni az ülést, mászást, stb.-t. Ez megnyugtat majd.


[link]

2009. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetséges, de ha mégsem így van, akkor a szülő kinek hazudik? Saját magának!!! Inkább magatokkal törődj, nem hagyd, hogy befolyásoljanak. Ha pedig mindig kisebbségi érzésed támad mellette, nem is biztos, hogy barátnőnek kéne nevezned!
2009. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!