Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 9 hónapos baba nem...

Baj, ha 9 hónapos baba nem emelkedik négykézlábra?

Figyelt kérdés

Csak alkartámaszban emelkedik fel, úgy tud mászni.

Egyébként kúszik, feláll, felül, feltérdel, kapaszkodva lépked. Négykézláb nem nyújtja ki egyenesre a karjait, én ezt hiányolom. Használja a kezeit, amikor játszik, vagy nyúl valamiért.

Mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 16. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel minden mást csinál, és használja is a kezét, ezért nem hinném, hogy baj lenne. Szerintem tudja, csak nem akarja csinálni.
2011. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pont ma 9 hónapos a fiam, nem áll fel, nem áll négykézlábra sem, így nem is mászik, ülni csak úgy ül, ha letültetem, de akkor sem stabil, viszont kúszni szépen kúszik...szerintem teljesen egészségesen fejlődik...ja és a te babád is:)
2011. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én kislányom is pont, mint az utolsó babája :) Minden okés, majd rájön arra is és csinálja.
2011. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Anyukák!

Férjem is ezt mondta, hogy annyi dolga van ülve, állva és kúszva, hogy nem ér rá arra, hogy négykézláb legyen kinyújtott karral.

Szép napot mindenkinek!

2011. júl. 17. 06:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Én viszont illúzióromboló leszek, de ez sem mindenkire igaz. Gyógypedagógusok azt mondják, hogy igenis fontos a négykézlábas mozgás, méghozzá a beszédfejlődés beindulása szempontjából. Nem tudom pontosan miért, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. A kislányom szinte a kúszásból indult el, alig mászott és most elmúlt kétéves és beszédfejlesztőre járunk. Javaslok egy gyógytornász, ártani nem fog neki, de mondom, nem törvényszerű, hogy a kevés mászástól a Tiéd is később fog beszélni.
2011. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is illúzióromboló leszek,de 9hónaposan már "kell"tudni mászni a babáknak.Amennyiben persze egészségesmés nem hipotón,ebben az esetben viszont tornáztatni kell vinni.Én is járok a gyerekeimmel(3 és 1 éves)fejlesztőházba tornára,ott a hangsúly a mászáson van,illetve azon,hogy ne cseréljék fel a fejlődési sorrendet.Kúszás-mászás-ebből felülés-állás-járás.Én a te helyedben elvinném megmutatni egy szakembernek,ártani nem árthat!Lehet,hogy csak a vállai gyengébbek és azt kell erősíteni.
2011. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Amennyiben budapesti vagy akkor tudok a XI.kerületben egy jó fejlesztőházat!
2011. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az?

2011. júl. 18. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:

A torna biztos nem árt, meg az sem, ha megnézeted szakemberrel, legalább a megnyugtatásodra, de sztem addig se idegeskedj, inkább bízz benne!

Unokaöcsém 3 éves, én nagyon izgultam, mert ennyi idősen még ő sem mászott, ed teljesen egészséges kisfiú, okos és szépen beszél,sokat rohangál... :-)

2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam nem hogy 9 hónaposan, de soha nem közlekedett kinyújtott karral négykézláb. Kúszott, ült állt. Most két éves és nagyon szépen beszél! Ez szerintem egyéni dolog! Nem minden a nagy könyv szerint megy.
2011. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!