Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekünk meglett keresztelve...

Gyermekünk meglett keresztelve görög katolikusként és megszeretnénk még reformátusként is. Lehet kétszer keresztelkedni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. A református egyház elfogadja a görög kat. keresztelést és fordítva.

A keresztény egyházak (a nagyok) közt csak 1 keresztelés van.

2009. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert most be van jagyezve mint görögkatólikus, tudomásom szerint az embernek egyszerre csak egy vallása lehet.
2009. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem ennek ellenére kétszer kereszteltek. Római katolikus és evangélikus is vagyok.

Ebből gondolom, hogy lehet.

2009. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: hogy keresztelhettek meg kétszer??? Elmeséled a részleteket? Én még ilyet nem hallottam, tudtommal nem is lehet.


Amúgy Kérdező, miért akarod a gyereked még ref.-ként is megkeresztelni?

2010. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

no kerem!!

ez az alapveto kulombseg mi zsidok es a keresztenyek kozt!

zsidonak SZULETUNK automatikusan zsido anyatol!

keresztennye LESZ csupan akkor ha keresztviz ala tartjak!!amig nincs keresztelve az egyhaz-(hivatalos allaspont)-pogany-kent tartja szamon!

-en peldaul uszoleckeket vehetnek a keresztelomedenceben,attol maradnek ugyanugy zsido!!

a neshama yehudi nem olyan mint egy nagykabat amit leveszek ha melegem van!!azzal szuletunk-azzal halunk!!

2013. ápr. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!