Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pelenka fogy kb naponta...

Mennyi pelenka fogy kb naponta egy csecsemőnél?

Figyelt kérdés
Készülök bevásárolni, még szülés előtt beszerezni mindent és nem tudom mennyi pelenkát vegyek előre. köszönöm a segítségeteket!
2012. ápr. 26. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6-10 darab kozt. Attol fugg, mennyit kakil. Fiam naponta 6-7* kakilt, a lanyom csak napi 1*. emellett nappal 3 orankent cserelem, ejjel csereltem egyszer, most negy honapos, mar kibirja reggelig a pelus.
2012. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ne vegyél százszámra ugyanabból a márkából, hátha nem jön be valamiért.


Én sokáig 8x cseréltem pelust egy nap, de ahogy az első is írta, kakitól sok minden függ.

2012. ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
5-6 darab megy el naponta. Később sokkal kevesebb. Most 5 hónapos és napi 3 elég.
2012. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Eléggé változó. Nekünk volt hogy 1 nap 10 is elment. :/

Aztán rájöttem, hogy felesleges 3 óránként cserélni, mert sokkal többet is bírnak már ezek a pelusok, főleg ha megtalálod a babádnak megfelelőt.

2012. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
5 hónaposan napi 3 pelus???az igen...nem kevés egy kicsit?az én lányom 8 hónapos lesz de a napi 5-6 pelus még mindig megvan, mivel most jön a foga így minden pelusban szinte van kaki is.meg a pisiben sem hagyom állni max 4 órát.ez alól kivétel az éjszaka persze.
2012. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sumergo ***** válasza:
Vannak napok, mikor a lányomnak is elég a napi 3 pelus. Éjjel egy, délelőtt egy, meg délután egy. Teljesen száraz a felülete, minek terheljem a környezetet feleslegesen. Persze ha kaki van, vagy ha előbb megtelik a pelus, akkor csere van. Eleinte sokkal több fogyott, majdnem minden cicizés közben bekakilt! :-)
2012. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is írta: éjjel egy, délelőtt egy, délután egy. Nem pisil sokat. Ha véletlenül többet kakil akkor mondjuk 4 de annál több nem szokott elmenni. 4 óránként cserélni ha száraz ha nem kicsit túlzás.
2012. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Off: én sem tudom elképzelni a napi három pelust, hogy lehet ez? Rendesen evő-ivó gyerekekről van szó? Ha elegendő folyadék megy be (és az első hónapokban ugye főleg az megy be), akkor mégis hol távozik?


Én amúgy sosem várom meg, hogy csurig teljen a pelus... hiszen az nehéz a csöppségeknek, és mozgásukba is bezavar, főleg ha már állnak, járnak, ott ring szegényeknek a nehéz hugyzsák.

2012. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ahanyszor eszik az elejen, az kb api 8 (mindig kaja utan rakom tisztaba, mostanaban elotte,mert bukik)


a lenyeg hgy kettes pelust vegyel, az egyes kb egy hetig voolt jo a fiamnal, a huganal rogton kettest vettem

(a korhazban is kettest hasznalnak)


en egy nagy csomaggal vettem. aminek egy reszet vittem a korhazba (napi 2t ott is adtak de az rem keves)

2012. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sumergo ***** válasza:
Rendesen inkább ivó gyerekről van szó, aki anyatejes baba, szépen fejlődik, 6 hónapos, délben eszik egy fél üveg bébiételt, gyümölcsöset, az mellé is szopik! Naponta 8x szopik. Hogy mennyi pelus fogy, az szerintem a pelus minőségén múlik leginkább. Éjjel nem is pisil a lányom. Reggel 5-6 között is eszik, akkor már bele sem nézek a pelenkájába, mert teljesen száraz neki. Reggel 8 felé szoktam kicserélni először, akkor már van benne. Valamikor olyantájt pisil először, de egész éjjel nem!
2012. ápr. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!