Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hányszor használjátok a...

Ti hányszor használjátok a proszívós orrszívót naponta megfázás esetén?

Figyelt kérdés
7 hónapos lányom megfázzott. Orvosi kezelés alatt áll, az orra állandó jelleggel be van dugulva és csorog is. Mindenki azt mondja ne használjam az orrszívó porszívót, mert kiszárítja a gyerek orrnyálkahártyáját, de annyira tele van, hogy sem a kézi szívó nem segít, sem ha tengervizes oldattal próbálom oldani, sem ha fiziológiás oldattal kimosom, mert nem fújja hanem szívja és próbálja lenyelni. Szerintem az sokkal rosszabb ha lenyeli, mint ha kiszívom. Elég sok váladék van az orrában szinte állandóan szortyog és nyeli. Mit szóltok? Mit tegyek? Naponta hányszor szíppanthatok?
2012. ápr. 21. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az orrszívó szárítja ki az orrát, hanem az orrcsepp. Egyébként bármikor szívhatod az orrát, ha úgy látod, hogy szükséges.
2012. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már erről a "ne szívjuk e gyerek orrát mert ártalmas" de én ebben nem hiszek!Gondolj bele mikor te tiszta takonya vagy milyen lenne ha nem fújhatnád ki és a váladék ott állna,pangna...hát én megőrülnék!

Ráadásul az ellentábor meg azt mondja,hogy igenis káros ha nem szívod mert arcüreggyulladást,fülgyulladást is kaphat mivel átterjed,lerakódik.


Hallgass a szívedre,tégy belátásod szerint,de én biztos nem bírnám ki hogy ne szívjam és lássam hogy szenved a takonytól a kicsikém!


Én korlátlan mennyiségben szoktam neki szívni mikor náthás és semmi baja nem lett még eddig!


De biztos fogsz ellenkező választ is kapni:

2012. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt én is így gondolom, hogy rosszabb amikor tele van és abból lehet nagyobb baj, nem abból ha ki van tisztítva. Egyetértek azokkal, akik azt mondják ez egy kicsit kíméletlen megoldás, de egyelőre nem találtam, és sokszor amikor eszik tápszert és ott liftezik a truty, esküszöm, hogy nagyokat nyelek én is vele és nagyon sajnálom szegényt....azt hiszem azt választom, hogy tengervízzel oldom és aztán porszívó....de várok még véleményeket!
2012. ápr. 21. 19:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahányszor "jónak" látod. 3 gyermekem van. Az elsőnél mikor hallottam ezt a módszert brutálisnak tartottam. A két nagyobbikkal kellett birkózni, de beláttam, hogy nagy könnyebbség volt amikor nem volt tele az orruk. A legkisebb (másfél évesen) már egyedül mondta, hogy porszívózzam ki az orrát, sőt sokszor odament a porszívóhoz, mert tudta, hogy utána jobb lesz neki, ha nincs tele az orra.


Ha nem muszáj, nem kell teljes slunggal szívni.


Kiszoktam szippantani, és utána cseppenteni, majd ha utána feloldódott, és még mindig sok van benne, akkor megint kb. 5 perc múlva.



Nagyon fontos, hogy ki legyen tisztítva, hogy ne kapjon arcüreggyulladást, vagy ne menjen rá a fülére.


Annó vettünk elektromost, és kézit is de használhatatlanok...


Nálunk, így hogy szívjuk az orrát (a picinek) 3 nap alatt ki szokott keveredni belőle. :)



Jobbulást!

2012. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a doki azt mondta akár 5-6szor is naponta,napi 3X orcsepp, 2-3X tengervizes orrspray.Nem szárít ki semmit,ha nem szívod rá fog menni a fülére.Nyugodtan használd ahányszor csak úgy érzed,hogy kell.
2012. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyiszor szívtam, ahányszor úgy láttam, tele az orra és kell.

Sokkal rosszabb, ha benn marad a trutyi, mert amúgy is csorog le belőle valamennyi, nálunk ilyenkor hányás van a sok váladéktól. Inkább szívom neki. Orrspray-t fújok be neki utána vagy a felírt gyógyszeres orrcseppet. 2-3 nap alatt eddig mindig megoldódott a probléma.

2012. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


4-es vagyok!


Még én is szoktam (magamnak)tengervizes sprét használni, és így biztos nem szárítja ki.

2012. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ok, értem, de utána fújtok tengervizes sprayt?

Én előtte főjtam, akkor nem jól csináltam!

Ezentúl előtte sóoldat, utána tengervíz! Jó így?

2012. ápr. 21. 19:29
 9/16 anonim ***** válasza:

ennyi erővel magunknak sem fújjuk ki az orrunkat mert szárít?? :)

én ha hallom hogy van benne már szippantok is.

2012. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én ha kellett óránként, félóránként használtam, nem engedtem szenvedni, szörcsögni

fül-orr gégész mondta, hogy sokkal jobb szívni az orrot mint fújni mert sokkal jobban tisztul és kevésbé megerőltető

2012. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!