Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van még olyan...

Szerintetek van még olyan anyuka, aki megrágja babájának az ételt, mint régen a mi szüleink?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem,mert anyukám mesélte a múltkor,hogy bezzeg annak idején ők még ezt csinálták! Ma meg ugye botmixer...:)

2012. ápr. 26. 12:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés pont tegnap jutott nekem is eszembe. :)

Nekem még a pociban van a picur, de szerintem én nem fogom megrágni az ételt neki. De emlékszem, hogy anyukám is mesélte, hogy akkoriban mindenki megnyammogta az ételt a babájának. :)

2012. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
23%
Mi egy párszor csináltuk, még amikor nem volt foga, és jött kérni a mi ételünkből! :) Nem sok alkalom volt, de ugye nem adhattam a szájába egészben az ételt, és olyan édesen kérte.Most ezt nem úgy kell elképzelni, hogy fél órát csámcsogtam, csak óvatosan kicsit, hogy meg ne fulladjon.De persze a fő étkezéseknél jött a botmixer..
2012. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Egyik baratnom meselte, hog y o is elore picit megragja a ket eves fianak. :-) en inkabb villaval torom, bar egyszer megragtam egy nagyobb hust.
2012. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Nekem erről az az emlékem jutott eszembe, amikor gyerekkoromban mentem (már nem tudom kivel voltam)nálunk a piacon. Volt ott egy cigány asszony, aki szotyolázott. Az ölében egy pici gyerek. Törte a magot az asszony a sárga fogaival megrágta, a kicsi meg szó szerint a nyelvéről ette le. Pffúj... Brrr. Még most is undorodom, pedig nem lehettem több öt évesnél. Szóval velem is előfordult már, hogy úgy puhítottam az ételt, hogy picit megrágtam amit éppen én ettem, de kért belőle a kicsi. Sőt, van, hogy a kanalát is lenyalom alul, hogy ne csöpögjön. Egyébként főszereplő inkább a bormixer volt, meg ma már elég csak megtörni.
2012. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Biztos van még 1-2, talán a kisebbség körében,ahol nem telik botmixerre :D

Nah a viccet félretéve, azt gondolom ma már mindenki tisztában van azzal hogy az anyuka és baba szájában baktériumok vannak,és nem egyforma baktériumok,így az anya akár fogszuvasodást is előidézhet idő előtt a gyerekénél,ha a saját szájából adja át az ételt/lenyalja a kanalát.

Én úgy gondolom ma már nagyon vigyázunk ezekre a dolgokra,úgy mint a mindennapi fogmosással :)

2012. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
Atyaég! Én ezt most hallom először. Fúj de gázosak vagytok, akik megrágjátok.Olyan mint lenyalni a cumit,mielőtt odaadod neki. Fúúúúj
2012. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

Én nem etettem. Akkor adtam neki bizonyos ételt, ha már képes volt megenni és mindent turmixoltam addig. Eszembe nem jutott, hogy megrágjam neki az ételt. Még arra is figyeltem, hogy a kanalat ne nyaljam le előtte. Én olvastam még terhesen, hogy a szánkban annyi baci van, amit simán átadhatunk a babánknak és a cikk olvasása óta ez mindig eszembe jut...

Egyébként van aki a mai napig szájból etet, én nagyon meglepődtem rajta, nézzétek meg:

[link]

2012. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%
Megkerdeztem anyukamat, o csak nezett. Azt mondta, sosem ragta meg helyettem az etelt, de nem is hallott ilyenrol. t
2012. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi,jókat mosolyogtam! :) Én sem teszem,legfőképp a baci miatt! Meg egyébként is finnyás vagyok ilyen téren...
2012. ápr. 26. 13:18
 10/26 anonim ***** válasza:
31%

Fújj neem! Egy ismerőspár úgy csinálja hogy mindent megrázó mielőtt odaadja a gyereknek. Pl pizza, banán, akármi. És fiatal párról van szó...

Anya hallani se akar ilyenről, ő is a villával törte össze a kaját nekünk. :)

2012. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!