Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ad desszertet a...

Mindenki ad desszertet a babájának főétkezés után? Csak nekem furcsa ez?

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta, mi sosem kaptunk a főzelék után desszertet, csak ha egyébként is volt pl. családi ünnep, stb. Gyakran olvasom, hogy ez manapság már "rutin". Én sem eszem desszertet a főétkezések után, miért kéne a babának is adni? Kap joghurtot, stb. uzsonnára. Vagy régimódi vagyok?
2012. ápr. 17. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Bevallom én sem szoktam adni. Minden étkezésnek megvannak a jellegzetes ételei, az ebédé pl a husis főzelék, abból lakatom jól. Tízóraira, uzsonnára szoktam desszert jellegű kajcsit adni, joghurt, gyümölcsös túró.
2012. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem adok desszertet, talán eddig kétszer adtam, amikor valahogy elcsesztem a kajáját és keveset evett.

Ha pudingot kap (ritkán, inkább joghurt, gyümölcs keksszel), akkor azt uzsonnára kapja. Főétkezés után nincs nasi. Egyébként se egy nagy nasizós, még a kakaót sem issza meg.

Nem is szeretném rászoktatni, a bölcsiben, oviban sem kapnak édességet ebéd után.

2012. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem adok. Nem tudom miért nem...ezen már én is gondolkodtam. Szerintem jól lakik az ebéddel, desszertként meg majd kapja a joghurtot délután. Én sepciel teljesen fölöslegesnek tartom az ebéd utáni édességet/deszertet.
2012. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

babának én sem adok,már csak azért sem mert ha nem lakik jól azzal amit kap,akkor még a cici a "desszert".

Uzsonnára szokott kapni desszet jellegű kaját

2012. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem adok desszertet ebéd után az 1 éves kislányomnak. Viszont pl. tízóraira vagy uzsonnára van, hogy joghurtot vagy túró rudit, esetleg dörmi kismackót kap.
2012. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ezek szerint sokan nem adtok Ti sem. Én sem adok, csak néha úgy érzem, megfosztom szegénykémet valamitől :)

Krémtúrót, pudingot az enyém is uzsira kap.

2012. ápr. 17. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:

ritka amikor kap.

van hogy adok neki, például ha a gulyásleves van palacsintával akkor ez a főétel, de ebből is 1 et eszik mert túrósat szoktam csinálni az elég laktató.

de általában délután kap egy túrórudit,vagy krémtúrót, de azt sem minden nap.

2 éves kislány

2012. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éves fiam mostanság kezdett levest és másodikat is enni, örülök, ha ezt a kettőt megeszi ebédre. Akkor kap sütit, ha nincs főétel, csak pl. leves. Most húsvét alkalmából kapott egy csomó csokit, tejszeletet szokott kapni desszertként, de azt is inkább reggeli után, vagy tízórai helyett.
2012. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!