Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nagyon beteges, és...

Kislányom nagyon beteges, és kipróbálnám a kecsketejet, hogy készítsem el?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Értem, köszi. Akkor végeredményben én is jól írtam, csak bekavarodtam itt a végére. A házi tényleg jobb.
2012. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

1 éves kor fölött nyugodtan adhatod, megerősíti majd az immunrendszerét! Ha nem ivott még korábban tejet, akkor ehhez is szépen fokozatosan szoktasd hozzá, apránként vezesd be neki. Egyébként ugyanúgy készíthetsz belőle grízt, rizst, palacsintát, madártejet, sajtot túrót stb, mint bármelyik tejből és ebben a formában is tartalmaz mindent, amit kell. Nekem már nagyobbak a gyerekek, és mivel a kecskék a sajátjaink, én fejem, már forralni sem szoktuk, ihatják "nyersen", de amíg kicsik voltak én is 5 percig forraltam.


A bizalmatlan válaszadóknak, a kecsketej összetétele sokkal inkább hasonlít az anyatejéhez, mint a tehéntejé, összetételéből adódóan könnyebben emészthető, ezért a gyermekek étrendjének az anyatejet követően, illetve 1 éves kor fölött az anyatejes táplálás mellé is ideális eleme. Kedvezőbb, mint a tehéntej. Általános immunerősítő, étvágyfokozó, magas vitamin és ásványianyag tartalmú táplálék. A kecskék a táplálékukban előforduló fűfélék ellen immunanyagot választanak ki, melyet a tejen keresztül az emberi szervezet is felvehet, ezért allergia kiegészítő kezelésére, megelőzésére is alkalmas.

A boltban kapható, sokszor sajnos igen kevés tejet tartalmazó hígított löttyökkel szemben pedig leírhatatlan előnyei vannak.

2012. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos nekem most azt mondta hogy a kecsketej vérszegénységet okoz. Még nem olvastam utána neten, de megnézem, ha találok valamit esetleg belinkelem. Szerintem ez is az a kategória hogy ahány orvos/ember annyi válasz.
2012. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen a kecsketej vérszegénységet okoz, de csak akkor ha KIZÁRÓLAGOSAN azzal táplálod. Akkor ha tápszer helyett kapja napi 5-6*, akkor igen. De ha mellétáplálsz, akkor nem okoz. Szóval, ha reggel este issza 13 hónaposan és közben nappal rendes kaját eszik akkor semmi gond. Gondolj bele, ha ekkor is vérszegénységet okozna, akkor senkinek sem ajánlanák, még felnőttnek sem. Szóval napi 2* ok. Én is úgy adom. Bár barátnőm lánya 4 hónapos korától kecsketejet kapott tápszer helyett, mert a tápszert nem ette meg. Semmi baja, nem vérszegény meg semmi. Már 9 éves egészgeses nagylány
2012. máj. 6. 15:14
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát nem értem én ezeket az orvosokat. Utána olvasgattam és én is látom hogy úgy van ahogy írod.
2012. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!