Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék 17 hónapos...

Mit adhatnék 17 hónapos babámnak reggel tej helyett? A tápszerről már próbálunk leszokni, csak este kap, de vannak kiütései, és kipróbálnám, a tejtől vannak-e?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 08:30
 1/1 anonim válasza:

Szia! Mi is épp ezzel a problémával küzdünk. Ekcémás a drágám. Én a Sinlac pépet adom neki, ami csak rizs és szentjánoskenyér mag alapú, tehát allergénszegény. Ezt adhatod neki pépként, illetve több vízzel én ezt adom neki tápszer helyett reggelire. Mondjuk én este Nestlé Beba Ha tápszert adok (kisfiam 12 hónapos) nem tudom ez jó-e tejdiétára vajon... Vannak továbbá különböző megoldások. Pl . szójatej, kókusztej, illetve a Spar-ban lehet kapni "Spar free from" termékeket, amik laktóz mentesek, ezek között van tej, tejföl, joghurt. Ugyanott láttam a Mizo-nak laktózmentes tejét. Bár ami felmerült bennem, a következő: nem mindegy, hogy a gyerek laktóz, vagy tejfehérje érzékeny.


Laktóz érzékenység esetén a tejcukrot nem tudja megemészteni, és a kiütés mellett egy jó adag hasmenésnek is kellene lennie, persze leginkább akkor, ha a gyerek nem szorulásos. De ilyenkor ehet savanyított tejterméket, attól nincs baja. pl joghurt, sajt, stb.


Tejfehérje érzékenységnél kiütés, hasfájás, hasmenés, hányás a tünetek. Ebben az esetben egyáltalán nem ehet semmilyen tejterméket. De akkor a laktózmentes dolgokat sem, mert ugye fehérje az van benne. Csak a kókusz, illetve szójatej marad.


A kisfiamnak semmilyen más tünete nincs, csak az ekcémája, úgyhogy most én is kisérletezgetek, vajon mitől lehet. (bár fura, hogy csak kiütése van)


Én nem merem neki teljesen kihagyni a tejet az étrendjéből, bár a Sinlac tartalmaz kálciumot, és próbálok kálciumban gazdag ételeket főzni, de mivel az ekcémás kiütés úgy kb. 1000 dologtól lehet (fogzás, front, fürdetőszer, télen amúgy is száradékonyabbak, valamilyen allergia stb.)


Arra figyelj, hogy fürdés után mindíg testápolózd. Mi most próbáltuk ki a Sunatopic testápolót (gyógyszertár)és nagyon jónak tűnik. Kifejezetten kiszáradásra hajlamos, problémás bőrre van.


Hát ennyi, remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!