Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnál, ha egy családta...

Mit csinálnál, ha egy családtagod azt mondaná a hátad mögött, hogy nem vagy anyának való és reméli, hogy nem lesz több gyereked, mert nem érdemled meg? Mondanál neki valamit vagy úgy csinálnál, mintha nem is hallottad volna?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így van a helyzet,tanulnák belőle.

Ha igenis jó anya vagyok, akkor jól megmondanám neki.

2012. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én számon kérném, mégis mi jogon mond ilyeneket.
2012. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A saját vérmérsékletemet ismerve biztos nem állnám ki szó nélkül, mert én nem tartom rossz anyának magam. Ha valaki ennek ellenére így állítana be, ahogy téged, hát nem tenné decemberbe a karácsonyfa alá, amit kapna.

De ha te nem ilyen típus vagy és tudod, hogy nincs igaza, akkor meg ne foglalkozz vele. A lényeg, hogy te tudod mi a helyzet.

2012. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Számon kérném tőle, hogy mégis mi jogon avatkozik az életembe, és elmagyaráznám neki, hogy hol a helye.
2012. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szarnék rá.
2012. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos számon kérném, hogy miből gondolja, mit tettem hogy ez a véleménye.

Aztán elküldeném a p.csába, de otthon átgondolnám, hogy igaza van-e. Már nem abban, hogy jó anya vagyok vagy sem, hiszen az vagyok (és Te is), hanem hogy az ő általa kifogásolt helyzetben helyesen cselekedtem-e?

2012. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy "melyik családtag" az illető. Hogy milyen kapcsolatban állsz vele.

Meg az sem mindegy, hogy valaki "visszamondta" Neked (egy szintén "kedves családtag"), vagy a saját füleddel hallottad, csak túl hangosan beszéltek...


Egyébként pedig nagyon fontosnak tartom a helyes önértékelést. Ha rendben vagy magaddal, akkor nem ingathat meg egy ilyen megjegyzés a belső biztonságodban. Hiszen senki sem tökéletes, és szerintem nem is lehet ez cél sem párkapcsolatban, sem gyereknevelésben...

2012. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a saját fülem hallatára mondaná és igazán sértő hazugságokat,leüvölteném a haját,kétszer is meggondolná mikor fog újra hazugságokat terjeszteni rólam.
2012. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elgondolkodnék, hogy miért mondja ezt rólam. Lehet, hogy tényleg nem érdemlek több gyereket? Aztán beszélnék vele.
2012. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A nővérem mondta ezt,de igaz,hogy nem felhőtlen a kapcsolatunk.

Több mindenki mondta már,hogy miket mondd rólam,de úgy voltam vele,hogy nekem sosem mondott semmit,biztos ők értenek félre valamit.Délelőtt elmentünk anyukámékhoz és ő is ott volt és a saját fülemmel hallottam ezeket...Viszont velem mindig mézes-mázos.


Jó anya vagyok,ezt tudom.


De nem tudom,hogy ebben a helyzetben mit csináljak.

2012. ápr. 26. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!