Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnénk megkereszteltetni...

Szeretnénk megkereszteltetni a kisfiunkat. De egyikőnk sincs, sőt össze se vagyunk házasodva. Akkor a keresztelőt felejtsem el?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nalunk pont ue a helyzet es en most eppen templom keresoben vagyok egy ideje. Mi sem vagyunk meg osszehazasodva es csak en vagyok megkeresztelve, apuka nincs. Egy templomot talaltam, ahol nem gond, csak a keresztszuloknek kell,h meg legyenek keresztelve, de legalabb az egyiknek. Ez a Rozsak Tere Templom a 7. keruletben Pesten. Lehet,h van meg tobb is, en ezt talaltam.
2009. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk most volt keresztelő.Katolikusoknál úgy tudom számít,de nálunk református templomban volt tartva,nem érdekelt senkit ez.Mi sem vagyunk házasok.Duplakeresztelő volt,a mi babánké,plussz akinek egyben mi is voltunk keresztszülők,ott meg az apuka nem volt megkeresztelve.

Volt egy papír amit előre ki kellett tölteni,ki mikor keresztelkedett,de nem volt lényeg,ha nem volt odaírva.

2009. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vaLamelyik pap szigorú, de valamelyik sokkal lazább. Mi sem vagyunk hàzasok, a keresztanya jelöltet most kereszteltetjűk, hogy a fiam keresztanyuja legyen. Egy szomszédos kis falu plébánosa simàn elvállalta.
2009. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor hagyjátok meg neki a döntés jogát felnőtt korára, akar-e megkeresztelkedni. Végülis ez nem arról szól, hogy de jó, meg van keresztelve, hanem egy komoly döntés egy életre, nem?? Névadót meg amúgy is rendezhettek neki családon belül.
2009. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!