Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miskolciak akik tavasszal...

Miskolciak akik tavasszal református keresztelőt terveztek melyik templomba mentek és mikor? Hogy működk a szervezés, mi kell hozzá, fizettek a templomba? De írjatok mindent ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatba

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"A református egyházban [szerkesztés]


A keresztelési istentisztelet liturgiája (gyermekkeresztség):

Ének (Sok helyen a következő énekvers: "Nem éltem még e föld színén: te értem megszülettél; Még rólad mit sem tudtam én: tulajdonoddá tettél; Még meg sem formált szent kezed, Már elválasztál engemet, Hogy társam légy e földön."

Köszöntés

Szereztetési ige: "A feltámadott Krisztus, mielőtt átment a mennyei dicsőségbe, e szavakkal küldte el tanítványait az evangélium hirdetésére és hatalmazta fel őket a keresztség sákramentumának kiszolgáltatására: 'Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevébe, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek; és ímé én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.' Ámen" (Mt 28,18-20).

Igehirdetés

Hitvallás - a gyülekezet fennhangon elmondja az apostoli hitvallást.

Nyilatkozat és fogadalom (szülők és keresztszülők)

Imádság

Keresztelés - e szavakat mondja a lelkipásztor, miközben néhány csepp vizet önt a megkeresztelni odavitt gyermek fejére: " (a gyermek neve) keresztellek téged az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevébe. Ámen."

A gyermek megáldása

Hirdetések

Ének

Áldás"

Bár én nem vagyok református, de az ügyintézés náliunk is hasonló Evangélikus egyház): Benész a lelkészi hivatalba és elmondod, hogy ekkor és ekkor szeretnétek megkereszteltetni a babátokat. ha ott kötöttetek házasságot, akkor nem kérnek semmilyen iratot. Ha nem vagytok házatok, igazán akkor se szoktak :). Megnézik, hogy befizettétek-e az egyházi hozzájárulást, ha nem azt elkérik. Felveszik a baba adatait, (neve, hol, mikor született), a szülőkét (név, vallás), keresztszülő(k)ét ( név,vallás). Utána fel kell keresni a lelkészt, aki elmondja, pontosan hányórára kell odaérnetek majd a templomba, mit kell ennetek, hogyan is zajlik a szertartás. Talán ennyi. Ha van még kérdésed, ha tudok, szívesen válaszolok.

2011. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi is most érdeklődtk meg.Itt Pesten van egy templom ahol szerettük volna,ott a szülőknek és a keresztszülőknek együtt és a babának is kell járni misére.az anyának meg babamama klubba.s ezt fél évig minimum.Nálunk igy nehéz lett volna megcsinálni,mert a keresztapa(ha elválallja szentendrei,s minden hétvégén szinte dolgozik:(( ) s a keresztanya meg másik templomba jár.

Ráadásul amikor szerettk volna akkor lesz husvét ugyhogy tuti akkor sok keresztelő lesz.(április 24,22én született a lányom ezért szerettk volna akkor..)

De igy valószinűleg ott lesz ahova járunk babaklubba.:-)

2011. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!