Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aerius? Vagy más gyógyszer...

Aerius? Vagy más gyógyszer mellékhatása jelentkezhet csak 2-3 hónappal később?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos. Először 2 hónaposan volt egy súlyos kruppos rohama, 3 hónaposan még egy. Ekkor a gyerekorvos felírta az Aeriust, amit azóta is kap.

Kb pont 2-3 hónapos koráig elég jól aludt, egyszer, maximum kétszer ébredt. Aztán egyre sűrűbben. De én betudtam annak, hogy biztos fogzik, stb. Most ott tartunk, hogy max. 2 órát tud egyhuzamban aludni éjjel és nappal is. Felületes, nyugtalan alvás ez. Gondoltam megint fogzásra, szeparációs szorongásra és a mozgásfejlődés miatti alvászavarra is. Ma este megnéztem megint a gyógyszer tájékoztatóját és most vettem észre, hogy 2 éves kor alatt okozhat alvás problémákat. Mert ha visszagondolok, fokozatosan lett ilyen rossz alvó. Viszont ilyen extrém kelései csak kb 3 hete van, kb mikor elkezdett kúszni majd kutyázni.

Szerintetek? van tapasztalat hasonló téren? Persze holnap beszélek dokival is, csak jobb lenne több véleményt hallani....annyira sajnálom már szegényemet, olyan kimerült, folyamatosan álmos :(

(biztos nem éhes, próbáltuk a citromfű teát, levendula párologtatást és fürdőt is).



2012. ápr. 26. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mennyi idős kortól adható,de nekem a lányomnak kellett szedni aki 11,5 éves.De ránk szólt az orvos,hogy csak 5 napig szedhetjük.

Mennyi odeig szedtétek?

Nem hiszem,hogy 3 hónap múlva jön ki a mellékhatás.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kislányom szedi 10 hónapso kora óta, most 1 éves, és még egy darabig tuti szednie kell. Semmi mellékhatása nem jött neki elő. Szerintem nem az Aerius lesz a ludas, más lehet a háttérben.

Mekkora mennyiségben adod neki? 2,5 ml?

Nekünk s doktornő kiemelte, hogy este adjam neki mert álmosító, nyugtató hatása van.

2012. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Folyamatosan kell szedni, szintén este, 3 ml. Be is tartom az orvosi utasítást! Nem rég voltunk nála, akkor is mondta, hogy adjam még neki, főleg ebben a frontokkal teli áprilisban - mivel kisfiamnak a frontok hozták elő a rohamokat.

Jajjjj, nem tudom, már lehet én vagyok begolyózva, de tényleg féltem, egyszerűen nem tudja kipihenni magát.

2012. ápr. 26. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj az orvossal!

Mi 5 éve szedjük az Aeriust.

2012. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is a frontok hozták elő a kruppot. Március elejétől április közepéig 4x volt neki, és még más problémája is volt ezen kívül.

Mindenképpen beszélj az orvossal, de én akkor is azt gondolom, nem az Aerius miatt van.

2012. ápr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is szedte 2 évig, de nem tapasztaltam ilyet.
2012. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!