Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti 1 éves gyereketek akárhol...

A ti 1 éves gyereketek akárhol el tud aludni délután, vagy csak a saját ágyában?

Figyelt kérdés
Sajnos állandó problémát jelent a családdal összehozni a hétvégi programokat, ebédelést, stb, mert mindig vita lesz abból, hogy mi miért nem érünk oda, ekkorra/akkorra... A babám amíg pici volt, állandóan húztuk vontuk (most 12 hónapos, kezd áttérni a napi 1 alvásra, saját ágyikóban), régen aludt többször egy nap, babakocsiban, autóban, ölemben, össze-vissza, de saját ágyban soha nem aludt el, most viszont inkább azt preferálja. A családom pedig nem érti meg, hogy nem, tudunk pontos időpontra menni, sajnos főleg nem ebéd időben, mert itthon ebédel a baba, utána alszik. Nálatok nincs ilyen probléma, vagy hogy oldjátok meg?
2012. ápr. 29. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Bárhol alszik.6,5 hónapos korától probléma mentesen alszik,egyedül az ágyikójában,szépen megtanult aludni,bárhol vagyunk ha fáradt simán lefektetem és alszik,jelenleg 1 éves.
2012. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs autónk, a szüleinktől mesze költöztünk. Nekünk is a kisfiunk bárhol tudott aludni, majd olyan 1 éves kora körül ő is az ágyát részesítette előnyben. Viszont, ha már hosszabb ideje ott voltunk valahol, bárhol elaludt, ebben az időben lett egy alvós állata, azt vittük magunkkal. A tömegközlekedés és a táv miatt reggel indulunk/tunk a mamákhoz, 10-11 között érünk oda, így mire ebéd jön, majd alvás, addigra akklimatizálódik. (Azért írok jelen időben is, mert ez így van a mai napig, most már 2,5 éves.)

DE! A rokonoknak meg kell érteniük, hogy nem minden gyerek egyforma (nekem is van egy barátosném, akinek csak otthon tud aludni a kislánya), és miért jó az, ha semmit nem lehet "kezdeni" a kicsiddel, mert fáradt, nyűgös. Én ilyenkor érzem úgy, hogy, mint anyát nem fogadnak el, mert mindenki jobban tudja nálam, mi a jó a gyerekemnek.

2012. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bárhol. Ha ott vagyok. :)

Babakocsiban ha sétálunk, akkor pedig én sem feltétlen kellek hozzá.

2012. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bárhol elalszik a mai napig, ha álmos. Egyévesen babakocsiban, vagy vittük az utazóágyat, most már bárhová letehetem. De volt már rá példa, hogy korábban aludt el, mint szokott, ébreszteni nem vagyok hajlandó, tehát odaszóltunk telefonon, hogy bocsi, késünk, a kicsi alszik. Még soha nem volt ebből gond - ép elméjű ember megérti, hogy egy picinek vannak olyan szükségletei, amelyek befolyásolják a szülők programját. Mi soha nem kaptunk negatív kritikát emiatt. Ha épp úgy adódott, ebédeltek nélkülünk, mi meg ettünk, amikor odaértünk.
2012. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ágy párti,de ha rokonokhoz megyek,akkor azért meg tudom oldani egy külön szobában,besötétítve.De természetesen ott kell legyek.
2012. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11 hónapos lányom születése óta csak a kiságyában alszik, sehol máshol. Ha anyukámékhoz megyünk, akkor egész nap nem alszik :-(


Anyósékoz pedig ebédig megyünk, aztán ebéd után hazajövünk, mert csak itthon tud aludni.

2012. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem. Mit nem lehet ezen érteni, hogy a gyerek alszik? De most komolyan? Én meg ezt nem értem, hogy valaki nem érti:) Na mindegy....

Az én fiam 11 hónapos, és ő sem alszik el máshol. Délelőtt egyáltalán nem alszik CSAK a saját ágyában. Esetleg a kocsiülésben, de az csak 20-30 perc alvás, azután felébred. Délután nehezen, de inkább altatva az anyósoméknál elalszik,de az nem az igazi, ő is inkább a saját ágyában szeret aludni.

2012. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az én kislányom sajnos nagyon nagyon rossz alvó, születése óta, kínlódok vele sokat, általában elaltatni se könnyű, sír sokszor, nyűglődik, ritka (bár előfordul) hogy minden gond nélkül aludjon napközben. Este szerencsére simán alszik, de a napközbeni alvás egy tortúra. Eddig a legtöbbet babakocsiban aludt napközben, de mostanában már a kiságyra szoktatom rá, szeretném, ha nyugodtan aludna napközben is, ennek ellenére így is, hogy csak egyszer alszik ebéd után, felébred 45-60 perc után és nagyon nyűgös. Tehát tényleg keveset alszik. Utána ha még magam mellé veszem, akkor még egy 60 percet alszik. Az éjszaka is olyan, hogy a felét átalussza, utána felébred, megint visszaaltatom, majd hajnaltól megint ébred, ma pl. már 5-kor :( A családom is tudja, hogy rossz alvó, mégis állandóan beleszólnak, hogy pl. ha elalszik az autóban miért maradok kint vele amíg fel nem ébred, jaj ugyanmár miért nem viszem be, hát majd alszik bent tovább... nem is értem, miért nem értik meg, hogy nem alszik tovább, felébred és vége, jön a nyűgösködés, ami senkinek nem lesz jó. Az egyik válaszoló írta, hogy nem ismernek el mint anyát, hát én is így érzem néha, látom, hallom, érzem a kritikát, pedig én úgy érzem kellően vagyok merev és kellően vagyok laza, sokat foglalkozom vele, de nem óra szerint élünk, de azért próbálok egy napirendet tartani, mert szeretném ha elsősorban neki lenne jó! Mi felnőttek jobban bírjuk a strapát, mint egy ilyen csöppség. Sokszor még a saját anyukám sem érti meg, múltkor náluk voltunk, a babám végre elaludt a babakocsiban a kertben, erre anyukám kitalálta, hogy a kerti dézsás növényeket kezdjék el a fiúk kihordani. Én tiltakoztam, mondtam, hogy várják meg, míg felébred a baba, mert a cipekedésre fel fog ébredni kint. Anyukám kikelt magából, hogy nem ébred fel, neki viszont a növények fontosak most azonnal. Megint én voltam a "lehetetlen alak" amiért harcolnom kellett, hogy a család legkisebb tagjára is legyenek tekintettel... :/
2012. ápr. 29. 23:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Van utazóágyunk, meg fogom próbálni abban altatni ha megyünk valahova, csak azt is cipelni minden alkalommal hááát... Pedig régebben tényleg könnyen ment, akár séta közben is elaludt a babakocsiban, ma már nem! Annyira érdekli minden, viszont ha elfárad inkább sír, ki kell venni, de elaludni képtelen benne. Régen naponta többször is akart aludni, de már csak napi egy van, de azzal meg úgy vagyok, hogy valahogy legalább az legyen egy normális alvás, ágyban.

Van aki azt írta, bárhol, rokonoknál elaltatja. De nagyágyban, vagy ott is utazóágyban? A nagyágyat nekem is mondogatja a család, de nem megoldás, mert lemászik és leesik (itthon egyszer megtörtént...)

2012. ápr. 29. 23:34
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nagy ágyon altatod,ott kell lenni mellette le ne essen,de lehet utazóágyba is kisfiam mindkét verzióba aludt már és a legtöbbször úgy hogy a mamájával volt
2012. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!