Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémák ( éjszakai...

Alvásproblémák ( éjszakai gyakori felkelés, nehéz visszaalvás, forgolódás, nyöszörgés, felsírás, csak cicin visszaalvás, saját ágyban - rácsos nem alvás, stb. ) hogyan oldódtak meg nálatok?

Figyelt kérdés
jelenleg a kisfiam két éves, csak földön hajlandó aludni matracon, viszont ott mellette kell lennem nehogy éjszaka ha felkel leessen a lépcsőn, vagy a leforgolódjon a matracról és a hideg padlón aludjon, beverje a fejét a földbe, stb.
2012. ápr. 22. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de van vmi oka hogy ez így elcsúszott nálatok? Mikor került a földre matracra, azelőtt hol aludt? És miért nem lehet leesésgátlós ágyban? Vagy pl rácsos ágyat összenyitni a tiéddel, baba-mamaágyra? Nem lehet hogy te zavarod? Tudom hülyén hangzik, de van akit zavar hogy valaki szuszog mellette. Lépcsőt esetleg el lehetne szeparálni babaráccsal, matracot/ágyat pedig betolni fal mellé és a tiéteket,leesésgátlót a másik oldalról.

Az éjszakai kelésekről (cicizésről) az én gyermekemet az apukája szoktatta le 3 éjszaka alatt, ő kelt fel hozzá ha sírt, ennek az volt az előfeltétele hogy nem vette ki a rácsos ágyból abban édesgette vissza, nálatok ha akárhová mászkálhat, elég nehéz ez a verzió. Én az alapvető problémát abban látom hogy a te esetedben a gyerek diktál, szerintem (és hangsúlyozom szerintem)egy két évesnek nem kellene szopiznia éjjel, ha szomjas, ihatna vizet, ha nyugtatásra vágyik, lehet alvókendője, cumija, állatkája, de főleg kellene neki egy kialakult alvási rituálé egy fix kis kuckóval ami csak az övé, ahonnan nem gurul le és ahol EGYEDÜL is tud aludni.Mindehhez csak annyi kell hogy te elhatározd magad és kösd az ebet a karóhoz, mert te tudod hogy ha esetleg sírással is de pár nap alatt oda juthattok hogy aludni fog egyedül, magától, éjszaka is, segédlet és felügyelet nélkül.

Mindezt pedig nem kioktatásképp, hanem azért írtam le, mert senki nem válaszolt neked, hátha találsz benne valami kézzelfoghatót.

2012. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!