Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 évesem éjszakától lázas,...

1,5 évesem éjszakától lázas, mi a teendő? Nem sír, csak bágyadt, de nem vészesen.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Csillapítod a lázat? Hány fokos láza van?
2012. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem 1éves mult most 5-dikén hajnal 4kor 38.7volt a láza adtam panadolt neki szépen le vitte 37,1-re most jol van..
2012. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

38 fokig ne adj neki semmit, fölötte kaphat kúpot, vagy fürdetheted. Olyan meleg vízbe tedd, amiben jól érzi magát, majd hagyd fokozatosan kihűlni a vízzel együtt.

Orvos csak akkor kell, ha három napon túl is lázas, vagy más olyan tünete van - durva fájdalom, csúnya köhögés, stb. - amihez kell gyógyszeres beavatkozás. Nagy valószínűséggel vírusferőzésről van szó, azon pár nap alatt gond nélkül átverekszi magát a kicsi, a láz jó, mert segíti az immunrendszert, ezért nem szabad azonnal csillapítani, ezen kívül itasd, ha nem lázas, akkor este vagy reggel, kellemes hűs időben akár ki is viheted kicsit levegőzni, jobb lesz a közérzete. Persze ne szaladgálni vidd, csak mondjuk babakocsiban, vagy ha van, üljetek ki a teraszra, erkélyre friss levegőt szívni.

2012. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adj neki Nurofent!
2012. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kihívtuk az orvost, majd írok, mi lett. Lázat még nem csillapítottam, én is úgy tudom, hogy amíg aránylag jó a közérzete, addig jobb nem csillapítani, mert segíti a szervezetet a gyógyulásban.
2012. ápr. 30. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!