Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szinte sosem alszik 10napos...

Szinte sosem alszik 10napos babám, az éjszaka is rémálom, mi lehet? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

nappal is csak vergődik-nyünyög s éjjel sem jobb a helyzet...délután beájul és alszik kb 8ig(ébresztve evésekhez) majd fürcsi után ismét alszik egyet és kb éjfél-1től megy a dárió reggelig ill ebéd utánig mert kb addig fent van...van egy 21hónapos nagyfiam, miatta sem jó ez igy. van valami megoldás?

szopizik szépen általában 60ml-ket egy evésre, nem gondolom h éhes. nem tartikázhatom egész nap...

segitsééég


2012. márc. 4. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felcseréli a nappalt az éjszakával. Lehet az a baj, hogy este alszik egy nagyot, és utána persze hogy nem álmos, így bírja az éjszakázást. Talán már este nem kellene hagyni aludni, bár tudom ezt nagyon nehéz egy ekkora babánál kivitelezni, de én erre tudok gondolni.
2012. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hordozókendõd van? Tedd abba, tuti alszik es te is tudsz foglalkozni a nggyal.


Tapasztalatból írom, kislányom 11 hetes, fiam 23 hónapos. :-)

2012. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 napos baba bizony még nagyon pici, kell neki, hogy ölben legyen. Ha nem tudod másként megoldani, kösd magadra hordozókendőben, az segíteni fog.

Éjjel pedig vedd oda magad mellé, akkor aludni fog. Viszont ne ébreszd napközben sem evésekhez, pont azért alszik olyankor, mert gyakorlatilag álometetsz, így totál pihen, mintha éjszaka lenne. Hadd ébredjen fel rendesen, ha éhes.

Éjjel ha félálomban szopizik, az tökéletes, mert nyugodtabban és többet alhattok mindannyian, de nappal nem szabad ébresztgetni és úgy etetni (hacsak nem beteg vagy nagyon sárga) mert valóban fölcseréli a napszakokat és az senkinek sem jó.

2012. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a hordozás jutott eszembe. Kell neki a testközelség. Plusz közben ringatózik is, attól még könnyebben elalszik.
2012. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10 napost még nagyon sokat kell dajkálni, én is azt mondom, hogy ha másképp nem, kösd magadra.

lehet kezdődik a hasfájás is :( egyébként minek ébresztgeted??? szerintem ha nem orvosi utasítás akkor ne tedd mert csak kialakítasz egy rossz szokást már a kezdeteknél, ráadásul nem alussza ki magát ami azért rossz mert egy fáradt baba nem elalszik hanem álmatlan lesz :S

2012. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sárga a baba azért ébresztem, korházban mondták h igy tegyek. persze azt nem mondták h meddig...

látszik mg a bőrén és a szeme fehérjén h sárga-viszont ennek ellenére ugye nem mondanám aluszékonynak...kivéve mikor beájul. köszi a tippeket, remélem sikerül beállnia hamarosan. ma pl ebéd után aludt egy nagyot 4orát. aztán fent volt 6ig,s azóta alszik megint...szoval olyan mintha du kezdené az éjjelt-ami eltart éjfél-1ig...vááá...

köszi a tippeket, remélem hamarosan változik pozitiv irányba..

2012. márc. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!