Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zárkózott, magamnak való...

Zárkózott, magamnak való anyuka vagyok. Félek hogy ez hátrányt jelent majd a babámnak, mert nem viszem olyan helyekre majd (az óvodán kívül), ahol barátkozhat. Vagy butaság ezen rágódnom?

Figyelt kérdés
Amiatt is aggódom hogy örökölheti a hajlamomat, bár az apja elég nyitott, barátkozós típus. Vagy nem függ a szülőtől semmilyen formában hogy gyermeke mennyire tud beilleszkedni, barátkozni? Hasonló mentalitású anyukák, mik a tapasztalataitok? Amióta megszületett a babám, ezen rágódom, nagyon szeretném ha a kislányomnak sok barátja lenne és szeretnék a társai. Kérlek ne írjátok hogy változzam meg, mert nem tudok 33 év után! 8 hós baba anyukája
2009. jún. 23. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi, én sem vagyok (és az apja sem) az a "mindenkivel nagyon gyorsan megtalálom a hangot és aki az utamba akad beszélgetek" típus, nehezen barátkozom. Jobbára én is egyedül tologatom a babakocsit, egyszer-kétszer a játszótéren pár mondatot váltok más anyukákkal (hány hónapos stb kérdések) Na de lányom! Hát komolyan, nem tudom kitől örökölte... az utcán bárkire vigyorog, aki hajlandó ránézni, a játszótéren ha a közelébe kerül egy baba, már fogdosná :), amikor elvittük ismerős babákhoz, ott is kb 10 mp alatt feltalálta magát és mászott a fiúk után :) úgyhogy szerintem nem feltétlen szülő függő a dolog... szintén 4 nap múlva 8 hónapos kislány anyukája


Egyébként hol laksz?

2009. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk pont fordítva van. Én vok a barátságos nyitott, a párom pedig olyan zárkózott, hogy még a babához sem szól, ha én is ott vagyok. Csak és kizárólag akkor beszél hozzá, ha (úgy tudja) kettesben vannak. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, de sztem mindenképp legalább a játszótérre vidd le, egy jó könyvel. (Persze ne most, ehhez még túl kicsi.) Neked nem muszály haverkodnod, a baba meg eljátszik a többi gyerekkel a homokozóban. Nem akarlak bántani, mert biztos nagyon rossz Neked is, de komolyan mondom nem értelek sem téged, sem a páromat... A párom sem tud magyarázatot adni arra, hogy miért ilyen...esetleg Te megpróbálhatnád. :)
2009. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, sajnos nekünk ismerős baba sincsen a közelben, akivel találkozhatna, játszótérre még nem járunk, nem is tudtam hogy ilyen korán lehet vinni? Az viszont igaz, hogy az én lánykám is mindenkire mosolyog, de tényleg nem válogat, szereti az embereket, de remélem ez nem csak ilyen kicsi korban van nála :-) Ne hari de nem merek települést írni, hátha felismer valaki, szégyenlem, hogy ilyen vagyok :-(
2009. jún. 23. 09:36
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk egyikünk sem az a nagyon barátkozós. A férjem még régi ismerősökkel,rokonokkal is alig beszél. Mondjuk én sokat beszélek azokkal akiket már ismerek.

Nálunk az volt a gond,hogy nem volt a lányommal egykorú gyerek a környéken,ismerősök között, így még most sincs barátja az oviban(kis csoportos volt most). Nem is nagyon beszél a többiekkel :( Pedig játszótérre jártunk,de az kevés volt. Viszont akiket már ismer régen (pl:szomszédok) azokkal már jól kijön.

2009. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Hasonló beállítottságú vagyok én is, apuka szociálisabb, mindenkivel jól el tud viccelődni, de azért nem szólít le mindnekit az utcán. Megfigyeltük azt, hogy amikor a kislányom velem van, csendesen játszik, elvan magával, ha apa hazajön, azonnal felpörög. Úgy gondolom, mindenképpen érzi a temperamentumot, viszont megvan a saját személyisége, mindkettőnkből örökölt. Én is egyedül tolom a babakocsit, de ha ismerkedni akar egy éppen szembejövő babával, megállunk, eltársalgunk (de inkább csak ők :-). Viszont, tudom magamról, hogy jobb szeretek egyedül lenni, ezért tudatosan odafigyelek, hogy a babámat ne fosszam meg az ismerkedéstől. Elmegyünk a játszótérre, nézi a babákat, nevet rájuk, rikkant nekik. Tervezem, hogy elmegyünk baba-mama klubba, ilyenek. Engem lefáraszt, ha mindennap találkozni kellene valakivel, de néha jól esik. Próbáld meg kiismerni a babádat. Ha úgy találod, hogy szereti a társaságot, hát vidd el, fontos neki. Ha úgy látod el van enélkül is, ne erőltesd, mert a visszájára is fordulhat (ismerek ilyen esetet is).

2009. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok. Mi hintázni járunk ki már egy ideje (6,5-7 hónaposan már fel tudott ülni, ezért mertem hintába rakni), meg ha jó idő van, akkor leengedem a földre mászni. És akkor ugye oda jönnek a nagyobb babák, a gyerekem legnagyobb örömére :) Én is remélem, hogy később is ilyen barátkozós lesz.
2009. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én sem vagyok egy beszélgetős, barátkozós típus típus, de nekem pont jó ez így.

Viszont a párom és fiam pont a másik véglet.

Nem tudom alányom milyen lesz (még csak 3 hós), lehet, hogy olyan undok, mint az anyja :-))

2009. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Ne görcsölj ezen! Én is utálom a "kismamák vagyunk = barátok" hozzáállást, hogy ha meglátják, hogy babával vagyok akkor rögtön jópofizni kell. Vidd társaságba, játszótérre, foglalkozásokra, majd ő barátkozik, te meg majd feloldódsz. De nem kell mindenkivel jóba lenned ahhoz, hogy mosolygós, boldog babád legyen. Undok ne légy :D
2009. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megint valaki lepontozgat :-( Nekem mindenki válasza hasznos!
2009. jún. 23. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én könnyen barátkozok, csak ritkán járok társaságba. Az anyukám is ilyen típus, egy könyvvel, egy rejtvénnyel egész nap elvagyunk.

Mióta babám van, még kevesebbet járok el.

Én úgy látom, változtatnom kell, mert a lányom olyan édesen eljátszik a tükörképével, hogy fáj a szívem, amikor "beszélget" a "másik" babával. :( Kéne egy tesó, de nem tudunk most 2 gyereket vállalni. (Nekem sincs testvérem.)

Még nem megy, ha majd aktívabb lesz, talán javul a helyzet (játszótér, séta,...).

Mi is kettesben sétálgatunk, nincs társaságunk. Aki volt, az egy kisgyerekessel nem igazán tud mit kezdeni, a babás ismerősök meg elfoglalják magukat a babájukkal és nem nagyon keresnek minket.

Párom "haverkodósabb", de az ő társasága nem nekem való (babával).

Szóval én keresni fogok valami babás csoportot, vagy nem tudom, de ez így nem mehet tovább.

Ja, 1 hét múlva lesz 8 hónapos a lányom.

2009. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!