Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos fiam nagyon zárkózo...

15 hónapos fiam nagyon zárkózott. Normális ez igy, vagy tehetek valamit? Mi lesz igy később?

Figyelt kérdés
Itthon még elmegy, elvisel bárkit, ha nem kezdik el szorongatni, kierőszakolni a játékot, kikapdosni a kezemből,stb, akkor elvan, de van amikor sír, ideges más jelenlététől, anyósoméktól is, vagy bátyámtól, barátnőméktől. Nem szeteti ha matatják, hívjàk játszani. Vagy egyszerűen ha olyanja van és itt van valaki, csak csimpaszkodik és nyűglődik. Persze sokat velem van, de szerintem más anya is sokat van a kicsivel,nem? Tehetek ez ellen valamit, hogy jobban oldódjon?
2010. febr. 16. 15:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Biztos az a megoldás, hogy odateszem a mamához"táborba" kicsit, szokjad, Fiam? Konkrétan tényleg nem hagyom senkire, mert feleslegesnek látom. Amig alszik, mindent elintézek, akkor apa is tudja őrizni.
2010. febr. 16. 15:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen gyerekek, az én két középső gyerekem is nehezen oldódott idegen helyen vagy ha idegenek voltaak nálunk. Nekik ilyen a természetük..engem sosem zavart, én is ilyen voltam gyereknek. Nem szabad erőltetni neki semmit, hagyni kell, hogy megbarátkozzon a vendégekkel, erre megfelelő időt kell hagyni, ezt fontos, hogy a vendégek, nagyszülők is megértsék!! Ha hagyjátok, hogy maga bújjon ki a "csigaházból" és engeditek, hogy bármikor,amikor ő idejét látja visszahúzódhasson, akkor egyre bátrabb, nyitottabb lesz.
2010. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kommentedhez csak annyit, hogy azzal, hogy bedobod a mély vízbe, még nem fog úszni! Azaz, ha egyszer csak ott hagyod a mamánál, lehet, hogy épp az ellenkezőjét fogod elérni, még zárkózottabb, bizalmatlanabb lesz és nem csak az idegenekkel, esetleg veled is, mert úgy fogja érezni, hogy elvesztett téged...
2010. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az, én is ezt gondolom, de azzal csesztet a környezetem, mert én tettem ilyenné, hogy nem vigyázott rá rajtam kívül senki...férjem nagybátyja is nemrég jött haza külföldről, fiamat próbálja ölbe venni, persze ordit, ő meg teszi a finom megjegyzéseket, milyen kis különc...rossz egy kicsit:(
2010. febr. 16. 16:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Apósom is mondogatja, hogy miért ordit mindig ez a gyerek, ha át akarom venni az apjától? Nagyon ciki...
2010. febr. 16. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a külvilágnak szeretnél megfelelni vagy a gyereknek szeretnél jót? Ha a gyerek érdekeit nézed, a sarkadra állsz és szépen elmondod a piszkálódóknak, hogy ugyan hogy esne nekik, ha velük csinálnák azt, ami nekik nem tetszik!! A felnőtteknek kellene több intelligenciával rendelkeznie és hagyni, hogy megszokja a kisgyerek..ne várják el tőlük, hogy bárkinek a nyakába boruljon, mert épp ő a ritkán látott rokon... Bocs, hogy kicsit erősebben fogalmaztam, de nem tudom megérteni az ilyen hozzáállást...
2010. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezeket a rokonokat naponta látja, ezért nem érthető ez a viselkedése. Az más, érthető, ha félévente látná anyósomékat,de naponta találkoznak.
2010. febr. 16. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért nem szereti őket. A pici gyerekek sok mindent éreznek, amit mi felnőttek már nem. Nem bízik bennük, fél tőlük. attól. hogy minden nap látja őket, ez az érzés nem fog elmúlni.Ki tudja mi az oka? Nyugodtan meg kéne várni, míg a gyerek nyit, nem erőltetni, annak sosincs jó vége.
2010. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jóban vagy a rokonokkal? Mert ha te belül feszült vagy, ha együtt vagy velük, azt a kisfiad mindig megérzi...Lehet, hogy pici kora óta érzi ezt a feszültséget és a te idegességedet velük hozza összefüggésbe. Emiatt is tarthat tőlük...
2010. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul, egyszerűen ilyen a természete a gyermekednek! Ne eröltetsd, mert tényleg az ellenkezőjét éred el vele, szegény, még a beléd vetett bizalma is meging, ha otthagyod egyedül a nagyszülőkkel. Azért csimpaszkodik beléd, mert szeret és biztonságban érzi magát a karjaidban. Szerintem óvd a felesleges stresszhelyzetektől, idővel úgyis önállóbb lesz és megbarátkozik a nagyszülőkkel, feltételezem, biztos szeretik, úgyhogy csak türelem.
2010. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!