Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 Hónapos gyerekkel kapcsolat...

20 Hónapos gyerekkel kapcsolatba lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Kislányom ma 20 Hónapos Hogy repül az idő:D:D


na nem ez a kérdés csak dicsekedni akartam :D


szeretném megkérdezni hogy júniustól ha állandó 26-28 fok lesz akkor lassan kitehetnék neki egy kádnyi kisvizet és pancsolhat benne vagy akár holnap is? vagy megfázhat?


illetve majd júniustól elviszem egy termálfürdőbe ott van most gyerekmedence és be szeretném vinni .

Kötelező venni rá Úszópelust?


Illetve tóparton nagy gond ha csak egy szál bugyiba megy be a vízbe?


Nemsokára veszünk bicikliülést oda kell neki Bukósisak? kötelező?


Illetve az elmult egy hétbe nagyon gyászos menyiséget eszik a lányom, lehet megint elérkeztünk abba a korszakhoz hogy alig eszik majd valamit és válogat?


Mik a jellemző tulajdonságai egy 20 hónapos kislánynak?


Szerintetek várhatom most már hogy egyik napról a másikra elered a nyelve?


2012. máj. 1. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Én lányom 8 hónapos és vígan pancsol a medencéjében.30 fokban nem fázik meg.

Biciklin már most szokja meg hogy biztonsági felszerelést hord.Ne kamasz korába veszekedj vele ...meg amúgy is.

2012. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz nekem kisfiam van, aki 1 hónapja múlt 2, de azért válaszolok ha nem baj:)

Nyugodtan viheted fürdeni, ebben a hőségben kell is nekik egy kis lubickolás:)Ha fürdőbe viszed, mindenképpen adj Rá úszópelust.Kötelező!Ha még nem szobatiszta...Gondolj bele, egyszer csak beletenne a medencébe...:)

Tópartos kérdésre nem nagyon tudok mit mondani, olyan helyen nem voltunk még.

A bicikliüléses kérdésed jó, kíváncsi vagyok mit írnak rá mások, mert nálunk is most aktuális.

Mint írtam kisfiam 2 múlt, de nála még nem jött el a válogatós, alig evős korszak, nem is hallottam hogy van ilyen, lehet, hogy nem minden kisgyereknél fordul elő.

20 hónaposan kisfiam:

önállóan evett, ivott, rengeteget beszélt( ma már mondatokban, sőt énekel, mondókázik), csibészkedett, játszott...ő 17 hónaposan bölcsis lett, imádja, csak a haszára vált!Sokat köszönhetek ennek a bölcsinek és a gondozónőknek, kivételesek!!

Megered a nyelve?Nem tudom, minden gyermek más.Lehet hogy 1 hónap múlva elkezd beszélni, lehet hogy csak 3 évesen de akkor mondatokban.

Szép estét:)

2012. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha meleg van nyugodtan pancsolhat kint,neki is ugyanúgy melege van.

Ha nem szobatiszta,kötelező az úszó pelus.Gondolom tóparton nem elleőrzi senki,de higiénikusabb ott is az úszó pelus,a balesetek elkerülése végett.


Bukosisak a saját biztonsága miatt kell,de szerintem kötelező is,bár ez nem 100%,én tennék rá mindenképp,ha nem kötelező akkor is.


Evés:vannak rosszabbul evő,válogatósabb gyerekek,vannak nagyon jó evők,és van,hogy ez változik náluk.Lehet,hogy most csak a meleg miatt eszik kevesebbet.


Jellemző tulajdonságok:a szakkönyvek sokmindent írnak,de nem hiszem,hogy ez szentírás,minden gyerek más,és más ütemben fejlődik.A beszéddel meg ráér,lányoknál 2,5 éves kor után lehet szó megkésett beszédfejlődésről.

2012. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma lett 21 hós a fiam :)


Nagy nyári melegben nyugodtan pancsolhat kint, amíg ki nem hűl a víz, csak vigyázz, ha ki akar jönni a kádból, ne boruljon, essen orra :) (ne hagyd egyedül)


Amíg nem fixen szobatiszta, medencében persze, hogy legyen rajta úszópelus. Mondjuk egy Tisza-parti kempingezésnél elég szerintem a bugyi is, de kevésbé vadregényes helyen a pelusra szavazok.


Biciklinél szerintem nem kötelező a sisak, de egyszerűbb lesz neked is, ha most az elején szokja meg - én inkább adnék rá.


Válogatósság lehet a dackorszaktól. Étvágytalanság pedig a melegtől, fogzástól (ha még nincs meg a 16 db) vagy kezdődő betegségtől (torokfájás, orrdugulás), vitaminhiánytól.


Beszédfejlődése minden gyereknek egyedi. Van, amelyik ilyenkor már mondókázik, van aki meg 2 éves kora körül kezd el pár szót-szótagot-állathangot "hozni". Úgy tudom, a "hivatalos mázsáláskor" 2 évesen kéne minimum majd 10 szót tudnia, majd 3 évesen beszélnie.


Az enyém az utóbbi 1 hónapban kezdett el szavakat utánozni.

Viszont nagyon szeret rajzolni (ismeri az összes színt); építeni magas tornyot duplóból, kockából; homokozni; kisautózni; labdázni; motorozni; táncolni; "zenélni" (ütemesen verni valamit, tapsolni, kis dudát fújni, csengőt rázni, kopogtatni...); mesekönyvet nézni; "olvasni" (megtalálja a kedvenc betűit egy rövid szövegben, pl. emlékműveken :)); számítógépezni (pl. youtube-n kiválasztja egérrel a következő mesét), összeszedni az utcán a csikkeket :( Fel tudja venni egyedül a sapkáját, sálját és belebújik a cipőjébe (állva). Aztán ha egy 5 centis peremet kell átlépnie, nyújtja a kezét, de a magas lépcsőn csak egyedül hajlandó felmenni... ill. legújabban fél a csúszdán. És még ezer dolog :)

Kajában pedig már vagy fél éve nagyon válogatós, pedig igen jó étvágya van...

2012. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!