Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám elfogadtatni az...

Hogy tudnám elfogadtatni az orvost és védőnőt a 16 hós gyerekkel? Röviden: 8 hónapos koráig oltásokkor is szinte alig volt hangja, inkább érdeklődve nézte, mit csinál az orvos.

Figyelt kérdés
8 hósan be kellett vinni mentővel a kórházba, mert nem kapott/ vett levegőt... Lepdőbe csavarva leszorították, úgy vettek tőle vért. Azóta romlik folyamatosan. A múltkor, mikor orvosnál voltunk, amint a doki ellépett a vizsgálóágytól, megnyugodott. Méréskor a védőnőnél már a talpa leért az ágyra, üvöltött. Ma be kellett vinni az ügyeletre, szinte letépte a pólómat, annyira félt, kapaszkodott belém.
2012. ápr. 28. 22:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerdán kell visszavinni az orvoshoz, de már rettegünk. Mikor végeztünk, akkor sem tudtuk felöltöztetni, közel tíz percbe telt.
2012. ápr. 28. 22:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém soha nem volt kórházban, mégis írtózott a dokitól, ő is üvöltött, kapaszkodott belém, még akkor is, amikor csak státusz vizsgálat volt.

Tegnap egy másik dokinál voltunk, és ott teljesen nyugodt volt.

A fehér köpenytől már eleve félni szoktak, mert tudják, hogy orvos.

Előbb utóbb kinövik.

Mondd azt, hogy vele leszel végig, csak vizsgálat lesz, stb. Esetleg otthon lehet játszani olyat, hogy ő a doktor bácsi, és megvizsgál téged.

2012. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a tippet. Sajnos hiába magyaráztunk neki már itthon is, ott is, nem érdekli. Veszprémben a neurológián sem volt semmi baja, pedig fehérben volt mindenki. A gyerekorvoson viszont szinte soha nem láttam köpenyt...
2012. ápr. 28. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Lányom 1 évesen volt 3 napot kórházban magas láz miatt, őt is legogták 6-an hogy vénát szúrhassanak, de annyi erő volt benne, nem bírtak vele, nem tudták megszúrni, sem a kezét, sem a lábát, utánna ő is ugyan így volt, a dokit nem is félt, csak nem akart lefeküdni a vizsgáló asztalra!


Na kapott egy orvosi kistáskát, azzal orvosost játszottunk itthon, azóta olyan szívesen megy, még sóhajt is miközben hallgatja a doktor néni, azt mondja nemi hogy ez csikis:)


Otthon játékosan megtudod neki mutatni mi miért van, és nem fog utánna félni!

Mindig mondom neki ha ügyes leszel kapsz a doktor nénitől matricát, most már kéri mikor megyünk be, sőt, van hogy ki sem akarja várni a sorát, menne be a vizsgálóba

2012. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kepzeld, nalunk ugyanez a helyzet. 6 honaposom mindenkire mosolygott, eddig...bekerultunk a korhazba, ahol vervetellel kezdtek, en nem lehettem ott, kikuldtek! Az ajto elott zokogtam, meg soha nem sirt annyira es addig, mint akkor. Mikor vegre bemehettem, folyt a fejebol a ver, 3 helyen szurtak meg. A szivem szakadt meg erte. Es azota mindenkitol fel. Annyira banom, hogy nem voltam hatarozottabb, es nem mondtam, hogy igenis en bent akarok lenni. Holnap megyunk oltasra, elore felek. Az utolso oltas meg a korhaz elott volt, es kepzeld, nem sirt, de holnap biztos fog :(
2012. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma voltunk, de rémes volt. Már a rendelőbe lépve elkezdett üvölteni! Szerencsére jó fej volt az orvos.

Kedves utolsó! Nagyon sajnálom, hogy így jártatok...

2012. máj. 2. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!