Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik egy éves babátokná...

Hogy zajlik egy éves babátoknál az etetés? Adtok neki saját kanalat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs saját babám, de csecsemő és kisgyermekgondozó-nevelő vagyok, és a bölcsiben egy éves korban már a két kanalas etetést használjuk. Igen, adni kell neki egy saját kanalat, had próbálkozzon, és két próbálkozás közben, Te a saját kanaladdal eteted őt. Ilyenkor ő még elég kevés ételt tud a szájába tenni, a nagyja az előkére folyik, de így sajátítja el a kanálhasználat technikáját.
2009. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam most múlt egy éves,és pár hete jelezte,hogy egyedül szeretne enni.A fent említett két kanalas módszert mi már régóta alkalmazzuk,mert a fiam csak így volt hajlandó enni.Egyedül evés nálunk úgy néz ki,hogy a fele kaja mellé megy,de már eltelálja a száját és tud merni a kanállal.Szóval utána alapos mosakodás és takarítás:)

2009. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is adok a babámnak kanalat, kb. egy hónapja, mert akkor már mindig bele akart mászni kézzel a tányérjába. Most lesz egyéves a jövőhéten.

Az evés úgy néz ki nálunk, hogy ő szépen kavargatja az ebédjét, közben néha a szájába teszi a kanalat is, engem is megkínál:) Én meg adagolom a szájába egy másik kanállal. Ja, és a másik kezével (ami aktuálisan éppen nem fogja a saját kanalát - ez nálunk még hol a jobb, hol a bal) időnként megfogja a kanalat tartó kezemet, és irányítja a tányérba, majd a szájához.

2009. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!