Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hós babátoknál mennyi ideig...

14hós babátoknál mennyi ideig tart egy etetés? Mennyi idő alatt eszik meg pl. egy szelet kenyeret? Ebédre mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Nálunk gyötrelmes. Egy óra is van. Nagyon megromlott az étvágya már kb. hat hete. Éjszakánként arra ébredek(hacsak nem ő ébreszt),h azon töprengek, mit főzzek neki, amit megenne. Nem tudom, ez a "megfontolt", komótos evés csak nálunk van így?
2009. okt. 8. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek ilyen idősen már azt ették,amit mi.Ha viszont nem akart ennei,vagy játszott az étellel,akkor elvettem tőle,és a következő etetésig nem kapott mást.Semmi baja nem lesz,ha egy étkezés kimarad,csak megtanulja,hogy rendesen kell enni.Az pedig semmikképpen nem jó,hogy csak olyasmit főzöl,amit kegyeskedik megenni,mert később nagyon válogatós lesz.Tapasztalatból mondom.
2009. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, h így válogatós lesz.:( Csak az a baj, h ha egy étkezés kimarad, akkor sem akar enni a következőnél. Etetések között direkt nem adok neki enni, h tényleg éhes legyen.
2009. okt. 8. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyit eszik, hogy nem győzöm lassan anyagilag. :)

Ebédre egy rendes nagytányér felét megeszi. (felnőtt adag felét) Azt kapja amit főök a családnak.

Olyanokat szoktam készíteni amit könnyen megehet a kicsi is. 15 hónapos.

Adjak ötleteket?

2009. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon megköszönném az ötleteid!!!

Az bánt, h az én leányzóm pár hónapja még 3-4dl főzeléket megevett ebédre. Egy banánt+almát+körtét tízóraira stb. Most meg, a töredékét. Főzeléket egy grammot se.

Szóval nagyon örülnék az ötleteknek!!!

2009. okt. 8. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szóval amit én főzök a gyerekeknek páromnak magamnak:

pörkölt nokedlivel v tésztával

paprikáskrumpli

gombapörkölt (ezt leturmixolva a picinek)

túrós tészta szalonnával

vadas mártás csirkemellel tésztával

tökfőzelék (mirelit tökből) fasírttal

rántott hús párizsiasan (csak lisztbe és tojásba mártva) ehhez krumplipüré vagy rizs + párolt zöldség (mirelit)

húsleves rengeteg zöldséggel husival tésztával v. grízgaluskával

gyümileves üveges meggyből(2 üveg) és egy doboz barackból tejföllel habarva

spagetti sok sajttal

Knorr tejszínes gombás mártás csirkemellel tésztával sajttal

Paradicsomos húsgombóc főtt burgonyával (dobozos paradicsomléből)

zöldbabfőzi virslivel v. fasírttal


No, ezek a kedvencek.

2009. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem ami még nagyon jó, az a rakott karfiol, rakott zöldbab. Ha összenyomkodod neki a zöldséget akkor már nem olyan száraz a rizs benne, ezt is könnyen eheti.
2009. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kimentem magamnak őket, köszönöm!

Egy a probléma. Nem fogadja el a kanalat. Ez még inkább megnehezíti a dolgom. Kanalas ételek(pedig fontos lenne a főzelék,leves) nem kellenek neki. :((((

2009. okt. 8. 11:54
 8/10 A kérdező kommentje:
A darabosabb étkeket összenyomkodom neki gombóccá, így adom. De 4-5 gombócnál vége is. Nem értem, mert még két hónapja is zabált!!!
2009. okt. 8. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Na mintha én irtam volna a kérdést..Ugyanebben a cipőben járunk..ja és nálunk is, ha a kanalat meglátja üti is ki a kezemből. Dobálom ki sorra a kajákat, amiket eddig lelkesen befalt. Most meg se hajlandó kóstolni..Finomabbnál finomabb ételet csinálok, mégsem eszi. Az előttem felsorolt kajákat már végigpróbálgattam, hiába.. nekem az "vált be", hogy hagyom enni önállóan, olyan ételeket adok, amiket harapni tud.. Megeszi a halrudacskát, de csak ha egészben megkapja. A banánt, barackot, körtét..ő harapja. a zöldborsót szemenként kiszedegeti a tányérből..próbálj adni neki általad sütött túróspogácsát, azt is meg tudja fogni marokra. csirkefalatkákat bepanirozva, rántottsajtot. fasirtot..szelet kenyeret. Kislányom semmit nem hajlandó kanállal enni. Próbáld adni a te kanaladdal, a te tányérodból..ez nálunk ritkán bejön.. én már néha úgy kiborulok, hogy hagyom csináljon a kajával, amit akar, csak megeszi előbb-utóbb..ilyenkor a földön landol..na de ekkor azonnal kiveszem az etetőszékből..Doktornő szerint túl sokat adok neki inni az etetések közt.. Cukros gyümölcsleveket nem szabad, csak vizet, azt is keveset..de a kislányom állandóan szomjas. hozza a poharát. akkor most ne adjak neki inni?? Ja igen, vannak különböző komlex vitaminom (cebion, béres, stb) ezektől javulhat az étvágya. Lehet, hogy vasszegény, nézetsd meg, mert az is okozhat étvágytalanságot. De szerintem ez mindkettőnknél csak átmeneti (bár nálunk már lassan 2 hónapja tart). szerintem a fogzás is lehet az oka, csak még nem tudják nekünk mondani..ne haragudj, ha hosszú voltam.. Nagy türelem kell hozzá..Én magamat okoltam, hogy biztos valamit rosszul csináltam, de nem vagyunk egyedül, sokak vannak igy ebben a korban..
2009. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11.34 vok

És adtatok már a kezébe kanalat?

Az enyém úgy eszik, hogy nyomkodja a kanállal a hamit, én meg közben lapátolom neki. :)

Van, hogy villával etetem.

2009. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!