Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 11 hónapos lesz...

Kislányom 11 hónapos lesz mindjárt. Az első oltása amit születésekkor kapott BCG, úgymond nem fogta meg! Azt mondták 1 éves korig újra kell oltani, de ha megemlítem mintha elengednék a fülük mellett az orvosok védőnők! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mi történhet ha nem lesz újra oltva?
2012. máj. 2. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, hogy-hogy elengedik a fülük mellett????

Kérdezel, és egyszerűen nem válaszolnak neked?

Miért nem váltottál még akkor orvost? Én már tuti megtettem volna.


Gondolom, ha nem eredt meg az oltás, az olyan, mintha nem kapta volna meg. Nem alakult ki a megfelelő ellenreakció.


Én a helyedben sürgősen jelezném ezt a helyi ÁNTSZ-nél!

2012. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják ezt nem ők hanem a tüdőgondozóban fogja beadni valami doktor és majd levélben értesítenek az időpontról mert összevárják a gyerekeket mert állítólag nem mi vagyunk csak ezzel így! és ennyi!
2012. máj. 2. 15:36
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor értheto, várjátok a levelet.
2012. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Várjuk csak félek hogy mi lesz ha nem kapja meg 1 hónap alatt akkor már betölti az 1 évet! Nem e lesz valami maradandó betegsége vagy bármi más?
2012. máj. 2. 15:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez mégsem "fül mellett elengedés". Elég korrektül tájékoztattak, mit szeretnél még?

Ha nyugtalan vagy, hívd fel a tüdőgondozót!

2012. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak annyit milyen következményekkel járhat ha mégsem kapná meg?
2012. máj. 2. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly következményei lennének. Pl az, hogy eggyel kevesebb fölösleges sz--rt nyomnak a gyerekedbe.

A férjem kinn élt az USA-ban, ott már húsz éve körberöhögték a BCG hege miatt, merthogy az egy fölösleges oltás. Magyarországon kívül nem sok helyen adják már, csak arra jó, hogy gyengítse a gyereked immunrendszerét. Inkább örülj, ha véletlenül elfelejtik, a kicsinek lesz jobb.

2012. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja nem lesz, nem fog az első szülinapján hirtelen lecsapni rá a tbc-baktérium! Amúgyis azt tanították nekünk az orvosi egyetemen, hogy ez az oltás csak másfél évig hatásos, és csak annyit ér, hogy a súlyosabb fertőzési formák nem alakulnak ki, a tbc-t viszont még így is el lehet kapni. Szóval 7 hónap múlva a többi oltott gyerek is ugyanott áll, mint most a tied. Az én babámnak "megeredt" az oltása, ronda vörös heg maradt rajta, a kvázi semmiért. Sok szerencsét!
2012. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónapos és míg a tiédnek semmi nem látszik az enyémnek még mindig csúnya sebes valami van ott, hogy mikor lesz heg kitudja! Sőt nekünk voltak olyan aranyosak a kórházba hogy szó szerint bele vágták a gyerek karjába pár naposan...... Ezáltal túl mélyre juttatták az anyagot vagy túl sokat juttattak a babámba! A helyi nyirokcsomók is rosszul reagáltak erre és neki az egyik hónaljában van egy göb (mely, sebész szerint évek múlva felszívódik) Szóval a story-m legyen neked tanuló pénz hogy ne rempelj annyira azért az oltásért! Nekünk bár ne lett volna.... Sírtam mikor kitapintottam a csomót 4 hetesen nála mindenre gondolva..... Akkor folyton azért folyt a könnyem hogy míg én vigyáztam a hasamban rá 10 hónapon át addig a kórházban darab darab volt :(
2012. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak sem eredt meg, de minket úgy tájékoztatott a gyerekorvos, hogy 6 hónaposan a tüdőgondozóban újra fogják oltani, ha az sem ered meg, akkor nem oltogatják többször. Ebből látszik, hogy egyébként semmit nem ér ez az oltás, és igaz, hogy Magyarországon kívül más országokban már régóta nem is oltanak BCG-t.
2012. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!