Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menyem nem akarja ránk hagyni...

Menyem nem akarja ránk hagyni az 1 évesét, mások szerint ez fair?

Figyelt kérdés
Másfél éves lesz nyáron az unokám. Nagyon jól kijövünk az anyjával, kedveljük egymást. Sose szóltunk bele, mit hogyan csinál. De úgy szeretnénk néhány napra elvinni nyaralni magunkkal a kicsit. Eddig az volt a kifogás, hogy nem lesz pénzük utazni kettesben sem hármasban sem, de most pénzhez jutottak, tudnának menni, de ő nem akarja. Nagyon ritkán találkozunk élőben, mert külföldön laknak. Egyszer már ránk hagyták 7 hónaposan, hivatalos ügyet kellett intézni, úgy volt, csak pár óra, de elhúzódott, és egész nap velünk volt, nagyon jól elvolt, semmi gond nem volt, mindent úgy csináltam, ahogy kérte. Nem érdemelné meg így egy nagymama, hogy vele legyen pár napot az unoka?
2012. máj. 3. 10:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem par nap sok. A lanyom 3 eves. Igaz, kulfoldon elek, ha Magyarorszagon vagyok, nagyon jol elvan anyuekkal, de par oranal tovabb nem hagynam ott sehol.

Anyosom a kozelben el, vele is nagyon jol elvan, de 1-2-3 ora mulva (mondjuk orvoshoz megyek v egyeb dolgom akad), mar szaladok is erte.

Szerintem ha egy kicsit idosebb lesz, siman nyaralhat majd nalatok.

2012. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem, hogy a személyed ellen lenne kifogása. Én sem szeretném anyósomra hagyni napokra a babámat, sőt anyumra sem. Nem azért, mert nem bízom bennük, egyszerűen nem szeretem, ha nem velem van. Tudom, hogy önzőség, de magamnak szültem, nem a nagyiknak.


Most biztos le leszek pontozva. :)

2012. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Én sem hagynám az anyósomra. Olyan kicsi még, folyton aggódnék miatta, és ha bármi történne vele, csak magamat okolhatnám érte. A kicsi biztonsága és jóléte a szülők felelőssége. Én sem tudnám még elengedni. (Ehhez hozzátartozik, hogy az én anyósom még saját magára sem tud vigyázni, na meg az, hogy mindig erőszakosan kéri a gyereket, és erőszakkal húzza magához, akkor is ha a gyerek nem akar hozzá menni.)
2012. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%

Én a másik oldalon vagyok, nekem most múlt másfél éves a kislányom, és mi is nagyon jóban vagyunk a nagyszülőkkel mindkét oldalon, a kislányom is szereti őket, mégsem tudnám néhány napra odaadni őt. Nagyon picinek tartom még ahhoz, hogy anya (és apa) nélkül legyen napokig. Már sok dolgot megért, de nem vagyok biztos benne, hogy értené a több napos eltűnésünket, s azt, hogy ő meg idegen helyre került. Unokatestvére 4 éves múlt, ő már jól elvan a nagyszülőkkel jól ismert környezetben, de azért esténként (vagy ha valami sírásra kerül sor) emlegeti anyukát.


Esetleg nem lehetne megoldás meglátogatni őket odakint, ha ők nem akarnak utazni?

2012. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Most voltunk kint, nagyon jó volt együtt lenni, de az mégsem olyan, mintha csak velünk lenne. De látja, hogy el tudjuk szépen látni, és úgy csináljuk a dolgokat, ahogy ő akarja, akkor miért nem. 7 hónaposan is jól elvolt, ha sírt, megnyugtattuk.
2012. máj. 3. 10:44
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! természetesen megérdemelné, de ne így fogd fel. Nem tudom hogy csak rátok nem hagyja, vagy másra sem, az ő gyereke, ő így szeretné, tiszteletben kell tartani. Mivel külföldön laknak, tarthat attól (ha nincs alapja akkor is) hogy nem ismeritek úgy egymást az unokáddal,ha valami gond lenne, nem tudnátok lekezelni (nem feltétlenül balesetre gondolok). Az én gyermekem is másfél éves lesz nyáron, eddig egy napra távolodtam el tőle, akkor sem anyósomra bíztam, hanem anyumra, mert ő szült, benne bízok jobban. Idén szeretnék elmenni evezni nélküle, de hajnalban indulunk, este vissza, nekem így jó, ha velem van, nyaralni 3 napra visszük, mert nem tudom hogyan viselné az idegen környezetet. Épp elég lesz neki azt megszokni, gondold el ha még számára kicsit idegenebbek lennének az emberek is körülötte. Eljön majd az idő amikor együtt nyaraltok, de az valószínűleg nem most lesz. Ebben az anyára kell hagyatkozni. Lehet vele szembemenni, de nem érdemes. (ezzel nem azt mondom hogy én jól csinálom, de mivel nagyik nálunk távol laknak tőlünk,nincs segítségem, mi jobban összenőttünk, mint aki lepasszolja másnak. Mi a nagyikhoz nyaralni is csak úgy megyünk hogy én is ott leszek, számomra így megnyugtatóbb.) Várj türelmesen, eljön a te időd.
2012. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Azért abban a pár napban benne van pár éjszaka is. Egy ilyen kicsinek szerintem még nagyon fontos, hogy este a megszokott rituálé meglegyen, Anyával, Apával. Ahhoz, hogy pár napot a nagyszülőkkel legyen, előfeltétel, hogy azok ebben az esti szertartásban benne legyenek.

Én sem szívesen hagynám magára, függetlenül a jó viszonytól. Majd egy év múlva. Ez nem megérdemlés kérdése. Még nem.

2012. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
Akkor is azt gondolom pici még. Egy ekkora babának még Anya kell, főleg este/éjjel, ha ébred. Pár óra meg pár nap nem ugyanaz. Majd ha nagyobb lesz, biztos odaadják.
2012. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Én is jóban vagyok anyósomékkal. Imádják a gyereket, bár azért csináltak már meredek dolgokat. Lassan 4 éves lesz a fiam és most jutottunk el odáig, hogy délután, ebéd után ott alszik és 5 körül megyünk érte. Régebben ezt sem bírtam volna. De még most sem hagynám, hogy napokra elvigyék, nemhogy másfél évesen. Második babával vagyok terhes és már most bele vagyok betegedve, hogy néhány napig nem leszek a kisfiammal, mikor a tesó születik. Még mindig együtt alszunk el, éjjel ébred és akkor csak én vagyok jó neki. Később biztos fog napokat is a nagyikkal tölteni, de még nem. Emlékszem, hogy én is élveztem a nagymamáknál nyaralni és tudom, hogy szükséges is lesz rá, de attól még nekem később is nagyon fog hiányozni. :) Szerintem a te menyed sem azért nem engedi, mert veled van baja, hanem azért, mert a gyermekétől nem akart napokra távol lenni! Akkor lenne teljesen igazad, ha másnak odaadná napokra. Hiába volt veletek 7 hónaposan egy napot, azért az nem egyenlő azzal, hogy most napokra elvinnétek! :) Türelem... fog még lenni nálatok!
2012. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Na én bevállalom a lepontozást... :)


3 gyerek (13é 3,5é 1,5é) anyukája vagyok, de én igenis szoktam a nagyszülőknél hagyni őket. Jó a leghosszabb idő 2 éjszaka volt az is egy alkalommal. Leszögezem nem csinálok rendszert belőle, csak néha adom őket "kölcsön".


A véleményem az, hogy igenis a gyereknek szüksége van "másra" is. Itt most azt értem, hogy egy nagyszülő egészen másképp játszik velük, a kedvükben jár, kedvencüket főzi (akár 3 félét)A nagypapával kalapálhatnak, autót szerelhetnek. Gondoljon vissza rá mindenki, milyen jó volt gyerekként a nagyszülőknél lenni...

Nekünk szülőknek pedig nagyon nagy szükségünk van arra, hogy kettesben legyünk, néha elmenjünk vacsorázni, moziba stb. Muszáj egymással is törődnünk.

2012. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!