Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ideális reggeli, tízórai,...

Ideális reggeli, tízórai, uzsonna, vacsora egy 8 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Ti mit adtok a babátoknak? Mert ugye foga még csak kettő van az enyémnek, rágni még nem tud, így marad a táp reggelire-vacsorára-éjszakára, gyümölcs tízóraira-uzsonnára, főzelék ebédre. Na de már 4 hónapja "táplálok hozzá", jó lenne feljebb lépni, valahogy megakadtunk. Gyümölcs is alig van normális a boltok kínálatában, legtöbbször almát és banánt eszik, mert csak azt kapok, a tejpépek meg olyan drágák, hogy hosszú távon nem tudom megfizetni.
2012. máj. 4. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok. Az enyém csak gyümölcsöt eszik, főzeléket nem, így még nehezebb, Tejpépet sem eszik, nem szereti. Próbáltam még a rízssel kavart gyümölcsöt az sem megy! :) de te megpróbálhatod. Adok neki babakekszet is naponta és kenyérhéját a rágcsa miatt, most jön 4 foga fenn, mind egyszerre, úgyhogy már harap szépen, mert minden második kinn van. Kifli csücskét is szoktam adni, de ha már eléggé elcsócsálta nagyokat akar harapni, úgyhogy ezek csak ilyen időtöltések, nem konkrét étkezés. Próbálhatod a túróval- gyümölcsöt, biztos szereti majd. De unalmas nagyon, már arra gondoltam, krumplis tésztát adok neki egyik nap!
2012. máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Enyém is 8 hónapos. Egyre több zöldséget-gyümölcsöt lehet adni, és egyre több a választék. Pl. körte, meggyet is adhatsz (mirelit is jó).

A tejpépről én is leálltam, mert rájöttem, nem szereti. A lányom mostanában kap tápszert, eddig szopi volt, de most így néz ki a menü: ébredés után tápszer, tízórai általában kimarad, mert nem kér, ebédre főzelék, du. gyümölcs, vacsora 7 körül főzelék, elalváshoz tápszer, és ha kéri, éjszaka is tápszer.

2012. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mi (8és fél hós) kajálásunk


hajnali :) 5félé cici,

reggeli 8felé cici

10-f11 gyümi(grízzel, gbonapéppel, joghurttal, túróval, simán, ezerféle variáció) kefír-kiflivel, vagy kenyér húskrémmel, tojássárgákrémmel, halkrémmel, sajttal


1-f2 ebéd, főzelék, sajtos, husis, tésztás rizses ezermillió variációban


4-f-5 uzsi, pép, gyümi, kb a tízi maradék


f7kor pép-táp


aláshoz cici

2012. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!