Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy van a GYED...

Most akkor hogy van a GYED alatti szabadság?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy akik 2011.aug. előtt mentek gyedre, azoknak még 12 hónapra jár a szabi. a könyvelőnk szerint viszont csak 6 hónapra.


[link]


most akkor mi az igazság? kitől tudom ezt megkérdezni?


2012. máj. 4. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


A könyvelőd jól tudja. A szabály az, hogy akik 2011 augusztus előtt kezdték meg a fizetés nélküli szabadságot= gyed kezdete, azoknak a szülés évére és a gyed első évére jár szabadság. Akik 2011 augusztus után kezdték meg a gyedet akár csak 1 nappal is, azoknak már csak a szülés évére + a gyed fél évére jár csak.


Üdv

Judit

2012. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi. bocsi, nem írtam hogy én aug. előtt mentem gyedre :) azaz 2010.aug-ban született a lányom. akkor nekem még 12 hónapra jár? de jó :) köszi
2012. máj. 4. 13:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, akkor neked még a 12 hónap jár! Judit
2012. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm Judit :) elküldtem ezt a cikket is a könyvelőnknek :)
2012. máj. 4. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:

SZia!


A jelenleg hatályos Mt 211 § (5) bek szerint a szabadságra jogosító idő szabályait csak a Módtv. hatályb lépése után kezdődött fizetés nélküli szabadság esetében kell alkalmazni. Ez a vegyes és átmeneti rendelkezések között van, egyértelmű, csak a tv és a módosító törvényt is végig kell olvasni. Mivel a Módtv 2011 szeptemberében lépett életbe csak az ezután kezdődő fiz.nélküli szabadság esetében jár hat hónap, a korábban kezdődöttnél még a GYED első évére jár szabadság. Más a helyzet a szabadság pénzbeli megváltása esetén.

2012. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi 5-öske :)


mondjuk gondolom a könyvelő csak hallotta nagyjából, de mivel nem sűrűn van munkába álló anyukája, nem nézett utána.

2012. máj. 4. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben vagyok, pont 1 éve szültem. Még a régi jár, pont a visszaható hatály tilalma miatt, mert visszamenőleg törvény nem állapíthat meg kötelezettséget, csak akkor ha az kedvezőbb helyzetet okoz. Itt viszont nem.
2012. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

még reggel hívtam a munkaügyi központból egy jogászt. nemrég hívott vissza a csajszi és ő is megerősített, miszerint a


92évi/22törvény 211paragrafusa 5 bekezdésének a pontjában benne van hogy "ránk" még a régi vonatkozik, az 1 év :)

2012. máj. 4. 15:12
 9/11 anonim ***** válasza:

(5) A 130. § (2) bekezdés c) pontja szerint a szabadságra jogosító idő szabályait a Módtv. hatálybalépését követően kezdődött fizetés nélküli szabadság esetében kell alkalmazni.


130. § (1) A munkavállalót minden munkaviszonyban töltött naptári évben rendes szabadság illeti meg, amely alap- és pótszabadságból áll.


(2) A munkaviszony szünetelésének időtartamára a következő esetekben jár szabadság:


a) a keresőképtelenséget okozó betegség tartamára;


b) a szülési szabadság tartamára;


c)335 a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés] első hat hónapjára;


Pontosan!

2012. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök hogy segítettem és hogy más is megerősített egyébként elfelejtettem odaírni, hogy jogtanácsos vagyok. A könyvelőről pedig annyit, ha vállal munkát az ahhoz szükséges jogszabállyal a-z-ig tisztában kell lennie, nincs kifogás és mentség, mert kárt okoz másnak, hiszen van olyan aki bízik benne, a szaktudásában és elfogadja amit mond, jelen esetben pedig nem azt mondta hogy nem tudja hanem állította a hülyeséget csak mert lusta végigolvasni az egész jogszabályt.


5-ös válaszoló voltam.

2012. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!