Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 37.2 fokos hőemelkedéssel...

37.2 fokos hőemelkedéssel kivinnétek most sétálni 1 éves babátokat?

Figyelt kérdés

Valószínűleg fogzás miatt, semmi más baja nincsen. Tegnap volt egy 38.2-es láz, Nurofenre elmúlt, ma már minden rendben volt, de a délutáni játék után mértem most és 37.2 (levonás után természetesen).

Menjek így ki vele utcára? Nem megy feljebb a hője a kinti melegtől?


2012. máj. 4. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Merre laktok? Nálunk már nincs olyan meleg, egyre hűvösebb van...

Ha jókedvű, én kivinném. Ha nyűgös, akkor nem.

2012. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

KÖszi!

Abszolúte jó kedve van, és sztem már tűkön is ül, hogy induljunk.:)

Most néztem ki még 1x és sztem sincs már olyan döglesztő meleg, úgyhogy megyünk!

2012. máj. 4. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
rovid idore kiviheted de ne fáradjon el nagyon mert jobban felmehet a láza:)jobbulást:)
2012. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menjetek nyugodtan. (Szerintem nem a fogtól volt, nálunk is volt hasonló vírus. A láz miatt gondolom, fogtól ennyire nem megy föl).
2012. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! 1 tizedet ment följebb a séta (+ egy kis játszózás után), 37.3 volt az előbb. Azt hiszem estére Nurofent fogok neki adni, aztán meglátjuk.


Én is félek, hogy nem csak a fogról van szó.:(

2012. máj. 4. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

37.3r nurofent??? ne haragudjatok pontozzatok le de miért nyomjátok el a védekezőrendszerét??


ha utánaolvastok egy kisgyereknek az átlag hője 36, és 38.0 között normális (felnőtt embernél 37 felett beszélünk hőemelkedésről, de inkább 37.5) és a láz jó. A szervezet valami ellen reakciót indított (lehet bujkál benne valami) de miért nyomod el ezt a természetes reakciót egy gyógyszerrel ami gyomrát máját veséjét is szétszedi .


Sokat voltunk kórházban lázzal, kioktattak hogy 2 éves kotig pospiban 39 alatt nem csillapítunk ( kivéve lázgörcsös gyereknél,vagy ha a gyerek fetreng a szenvedéstől) az ugye 38.5 levonva,és akkor is először fizikailag hűtsem (borogatás-fürdő, ezzel együtt homeópátia) majd he fél óra múlva se megy lejjebb akkor jöhet a gyógyszer


elnézést ha ezt tudtátok. gondoltam megosztom..

2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Dehogy pontozlak le (remélem más sem fog), itt minden válasz hasznos!


Van igazság abban amit írtál, én is hezitálok.

Viszont nem tudom. Mi is voltunk már kórházban, pont lázas állapot miatt, és sosem várták meg a 39 fokot. Az én kisfiam ráadásul olyan, hogy egyik percben még semmi baj, egy picit emelkedik a hője, aztán következő percben már 40 fok (levonással!!) és hűtőfürdőre sem csökkent. (csak germicid + priznic segített ekkor).


Viszont ha "csak" fogzás miatt van a hőemelkedés és láthatóan szenved, mert fáj neki, akkor azért csak van jogosultsága a Nurofen-nek, nem? Szemfogai jönnek sztem, egyszerre mindkettő.

2012. máj. 5. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!