Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rotavirus ellen be adattátok...

Rotavirus ellen be adattátok vagy be adatjátok az oltóanyagot? Érdemes?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk eldönteni mit csináljunk be adassuk vagy ne. Segítsetek. Köszönjük!
2009. jún. 24. 06:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk elég nagy számú megbetegedés volt a tavaszi időszakban a gyerekek között, ezért mi beadattuk a lányunknak, főleg, hogy a férjem pedagógus és féltünk, hogy hazahozza.

Ő meg is betegedett, de a kislányunk nem, hál istennek. Elég nagy baj lett volna, mert kis súllyal született és abból nem lett volna tanácsos veszítenie. De minden rendben vele azóta is.

2009. jún. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi is beadattuk. Sok olyat láttam még mielőtt terhes lettem volna, hogy egész pici babák is elkapták, és kórházba kerültek, ott aztán mást is "benyaltak" esetleg, és nagyon rossz volt látni ezt.

Miután megszületett a fiam, ahogy lehet megvettük neki.Inni kell, szóval még szúrni sem kellett miatta.

A barátnőm akkoriban szült mint én és ő bekerült sajnos a kisbabájával a járványos időszakban a kórházba, az én kisfiamnak meg semmi baja nincs (nem lett).Nem azt mondom hogy csak emiatt de nekem megéri kizárni plusz egy betegséget a sok közül.

Drága, de beadatnám.

2009. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sok szülő szíve szerint beadaná a kicsinek, csak az ára tartja vissza, szerintem. 17 darabja, nem? vagy rosszul tudom? És 3 kell belőle...kicsit sok.
2009. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kettő kell belőle, egy db 17.000.És csak néhány vírus ellen véd, a többit attól még simán elkaphatja( a rota vírusnak számtalan változata van).Remek reklámfogás aggódó szülök pénztárcájának megcsapolására.
2009. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk.

Az a baj, hogy ha megbetegedne, mert nem adattuk be a védőoltást, itt harapdálnám magamat...

Így nyugodt a lelkiismeretem.


Ráadásul most vagyunk túl egy influenzást megbetegedésen (most volt először beteg, 4 hós), és ez is iszonyúan megviselt engem is, őt is, hát akkor egy hányós-fosós-lázas betegség hogy megviselne minket!!!???


Nem bánom, hogy beadattam.

Nagyon nehéz volt az a két hónap anyagilag, amikor pluszba jött az a 2x18.000 forint kiadás, mert eléggé ki van számolva a havi költségvetés, de már túl vagyunk azon is... kigazdálkodtuk nagy nehezen.

2009. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én beadattam, méghozzá a tesóm páldáján okulva.

Szóval 2 gyerek van a nagy 2 éves fiú volt mikor, a kicsi lány 4 hósan megkapta a rota elleni oltást. Most 1,5 éves a lány és a családon azóta 4 -szer ment át a rota, mindenki elkapta csak a beoltott kicsilány nem hálistennek. Mi is sokat találkozunk nagyobb gyerekekkel, így beadattam én is. Sporóltam rá, de szerintem megéri amíg még pici beadatni.:)

2009. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

bennünket a gyerekdoki lebeszélt róla,

neki 4 kisgyereke van, hiszek neki

állítólag ha a higiénés feltételek jók, nem lehet gond, remélem tényleg igy van

2009. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az a gáz ezzel a higéniás feltételel, hogy a rotát még a domestos és társai sem írtja ki, ha bekerül a lakásba pl kilincsen 2 napig életképes, és a betegség lefolyása után is 1 hétig még fertőző.
2009. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a második vagyok. 2 féle van belőle a rotarix és a rotateq. Az első 2 adagos, a második 3 adagos.

Mi a másodikat adattuk egy pár ezressel volt drágább és jóval több vírus törzs ellen véd, mint a rotarix.

2009. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De nem véd mindegyik vírustörzs ellen, csak néhány ellen.Aki ezt tudja és mégis beadatja, annak ellenére, hogy tisztában van azzal, hogy ez nem azt jelenti, hogy tökéletes biztonságban van a kicsi, azzal semmi baj.De sokan azt hiszik, hogy az oltás kizárja, hogy megfertőzödjön a gyerekük.
2009. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!