Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisbabámat várom és nem...

Pancsika88 kérdése:

Első kisbabámat várom és nem igazán tudom hogy mit vásároljak neki mire megszületik a neten annyi minden van fent. Mennyibe kerül kb a babakelengye?

Figyelt kérdés

#cumi #fény #babaolaj #babaholmi #mellszívó pumpa
2012. máj. 5. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy alapelszereltség átlagos kategóriában körülbelül 100 ezer Ft.

Ha szerencséd van, használtan tudsz kifogni olcsóbban is (vatera, teszvesz).

Mindenképpen érdemes listát írni, és csak a legszükségesebb dolgokat beszerezni, ha spórolós vagy.


Egyébként a határ a csillagos ég, például babakocsit tudsz venni 30 ezerért is, és 300 ezerért is.


Amiket szerintem mindenképp fontos beszerezni elsőre:


* Babaágy

* Kókusz matrac

* Fejvédő, paplan

* Lepedő, paplan huzat

* Sok textilpelenka

* Tetra kifogó (babatörölköző)

* Pelenkázáshoz pelenkázó lap kiságyra, vagy komód esetleg

* 1-2 csomag újszülött pelus

* Neogramormon vagy Sudocrem

* Gyógyszertári fürdető, hintőpor, popsikrém, alkohol (receptet a kórházban felírják)

* Babakád

* Hőmérő

* Lázmérő

* 3-4 szett 56-os ruha évszaktól függően (gyorsan kinövik), nem kell sokat venni, body, rugdalódzó)

* Kiskabát, sapka, kesztyű, zokni, harisnya


Babakocsi később is ráér, hiszen nem azonnal viszed ki.

2012. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Kabátot, harisnyát, kesztyűt felejtsd el. Nyár van. Azt majd ráérsz tél előtt megvenni amikor már tudod mekkora.

Amik még kellenek:

Gézlap (köldökcsonk ápolásához)

Fültisztító

Popsi törlő

Piperecuccokból lehetőleg allergén menteset próbálj meg venni.

Én nem vettem Ágnes pelenkát, kapucnis törölközőt vettem neki. Textilpelus tényleg sok kell, minimum 20-30 darab. Így is 2-3 naponta mosnod kell majd, mert gyorsan fogy. A kicsik sokat buknak esetleg hánynak is.

Ami alap, ahogy az első is írta.

Kiságy, matrac vagy szivacs.

Kis kád.

Babakocsi, amit ráérsz akár szülés után az anyaságiból is megvenni. (hamar meg fogod kapni)

Eldobható pelus. Én azt ajánlanám, hogy 2 csomaggal vegyél, az első időben gyorsan fogy.

Nekem nem volt elég 3-4 garnitúra ruha, mert hányós volt a kicsi, annyi egy fél nap alatt olyan lett. Ha nem vagy finnyás vásárolhatsz használt ruhát is. Nagyon jó cuccokat lehet kifogni jó áron. Ezeket még nem tudják agyonra hordani a kicsik. :)A többit az első leírta.Másra nincs szüksége az első időkben, játékokat stb. szülés után is meg lehet venni, majd a kicsi igényeinek megfelelően.

Mondjuk ha nem vagy cumi ellenes, és esetleg adsz neki vizet vagy teát, akkor vehetsz egy cumisüveget. Ami akkor is jó ha nem lesz tejed és tápszert kell adni neki. De ennek igen kicsi a valószínűsége. Én is vettem, de nem kellet hál Istennek.

Ha esetleg érdekel a kórházi csomag is, szívesen leírom azt is. (csak ami neked kell, mert nálunk a kórházba nem kellet semmi a kicsinek, nem lehetett kint egész nap velünk. Én tényleg csak azt vittem amire valóban szükségem volt és szerencsére semmi nem hiányzott. Persze te kiegészítheted a saját igényeidnek megfelelően, de arra a 3-4 napra felesleges úgy menni mintha egy hónapra mennél. :)Bármi más kérdésed van arra is szívesen válaszolok.

2012. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg mindent lehet venni, az biztos, ezeket venném:

- kiságy, matrac, lepedő, hálózsák (ágyneműt nem érdemes), rácsvédő (jó ha van)

- háziorvos által felírt babafürdető, popsikrém

- textilpelenka legalább 10, de ha nem akarsz sokszor mosni, akkor több

- legalább egy csomag pelenka (ezt akkor elég mikor mentek haza a kórházból), popsitörlő

- cumisüveg (víznek, teának), cumi 2 db

- ha tápszer kell majd, akkor + 2 cumisüveg (ráér)

- babahordozó, babakocsi

- időszaknak megfelelő ruha; rugdalozó, rövid- vagy hosszú ujjú body, (én talpas rudalozókat vettem, nem kétrészes nadrágot + felsőt, így zoknit nem vettem), sapi - érdemes nagyobb méretű ruhákat venni, mert hamar kinövi

- cipőt csak akkor vettem, amikor járni kezdett

- pelenkázót nem vettem

- kiskád, nagyméretű törölköző legalább 2db (volt kifogónk, de nagyon hamar kicsi lett, nem vennék)

- orrszívó, lázmérő

Arra nehéz válaszolni mennyibe kerül a babakelengye, az igényektől, pénztárcától függ. Lehet venni, újat-használtat, olcsóbbat-drágábbat.

2012. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én ezt a listát használtam nagyon pontos és semmi nem maradt ki!

[link]

egy 5hónapos kislány anyukája

2012. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Jaj és 260.000ft.volt minden orvosi költségek nélkül persze.
2012. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. máj. 5. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!