Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél hogy zajlik az esti...

Kinél hogy zajlik az esti rutin? 2 év körüli gyermek esti rutinját szeretném megnézni Ringatjátok e van e junior ágya, vele alszol, külön szoba, mese, , stb stb Kérlek írjátok le nekem

Figyelt kérdés
köszönöm
2012. máj. 6. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
nálunk 7 órakor kezdődik a kistesó fürdetéssel, amit együtt szoktunk a 2 éves lányommal, utána eszik a pici, és megy aludni a saját ágyába. Nagyobbik lányom ezután vacsizik általában fél 8-tól 8-ig, utána pancsi. és a saját ágyában (még rácsos) egyedül elalszik kb 9 körül. egy szobában vagyunk még mindannyian. mesét napközben szoktam neki olvasni, az estéinkből ez valahogy kimaradt. fektetés elött egy hatalmas ölelés és egy jó nagy jóéjt puszi van anyának és apának is :)
2012. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Augusztusban lesz 2éves a lányom. Ő kb.8 körül kezd el fürödni,berakom a kádba és játszik egy kicsit. Aztán lefürdetem,fogmosás,törölközés és pizsi felvétel.Ha ő kész van megfürdetjük a kistesót is. Utána míg a kicsit etetem,addig a nagyobb megissza cumisüvegből a tejet,ezt még a mi ágyunkban. Aztán a kicsit lerakom,és bekísérem az ágyába.Külön szobája van és leesésgátlós ágya 17hós kora óta. Ringatni nem kell,csak lefexik,betakarom és jobb esetben alszik is.Bár néha van mikor kijön,akkor visszavezetjük. :) Mese még nem érdekli.
2012. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

8kor vacsi, 8:30 körül a férjemmel megfürdik, majd én kiveszem, felöltöztetem.

Kettőnk között alszik, szóval közénk fekszik, cumit kap,fogdossa a fülünket, mi tv-zünk közben, ő pedig elalaszik. Van külön szobája, kihúzhatós kanapéval, néha sikerül átvinni úgy hogy nem ébred meg, és ott alszik reggelig. Ha felébred, akkor vissza hozzuk közénk, seperc alatt vissza alszik.

2012. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

3.5 éves a lányom, 2 éves a fiam.

7 körül vacsi, utána választhatnak 1-1 rövid mesét a youtube-on (nincs tv-nk. áltaálban a nagyobb egy magyar népmese epizódot, a kicsi meg eg ycsodabogarakat szokott kérni. én közben engedem a vizüket, megágyazok stb)utána fürdés (újabban egyre gyakrabban külön, eddig együtt pancsoltak, de sztem ennek hamarosan végleg vége).A nagyobb odabújik és olvasok vagy fejből mesélek, a kicsi közben mellettünk még elnyúlva játszik egy kicsit, de csak nyugisan (a fiam nem igazán bújós tipus amúgy sem). Aztán fogmosás, uccsó pisi, uccsó korty víz, és irány az ágy nekik (leesésgátlós junior ágyak). Én közéjük ülök egy szivacsfotelre és a nagyobb simogatja a kezem míg elalszik (min 10-max 40 perc), a kicsinek elég a tudat h ott vagyok (kb 5 perc alatt elalszik). Kb 9-kor már alszanak, a nagyobb mindig megébred éjfél-egy óra magasságában (én kb ekkor szoktam ágyba kerülni)kiviszem pisilni és átköltözik mellém az ágyba. A kicsi végigalussza az éjszakát, viszont 5-kor kel minden nap :S

2012. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk 8 körül van fürdetés. Két éves a nagy, 5 hónapos a kicsi, együtt fürdenek a nagykádban. Mikor készen vannak, pizsit kapnak aztán a nagyágyon megisszák a "vacsit", a nagy kakaót, a kicsi a tápszert. Utána a nagy még kiszalad a morzsimacijáért, hülyéskedik közöttünk, ez kb. 10-15 perc, aztán az apja átviszi a szobájába. Nem kell ringatni, altatni, lerakja, jóéjt és kijön. A fiam van hogy dumál még meg vihorászik (még a rácsosban alszik) aztán elcsendesül.

A kicsit még simogatni kell vagy ringatni a pihiszékben, hogy elaludjon, az ő ágya még a mi szobánkban van. Ha elalszik, átrakom a helyére.

Mindketten átalusszák az éjszakát, a kicsi néha még kel enni, de már ritkán.

2012. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

2 éves a kisfiam. 6 kor vacsi, ha még éhes akkor lefekvés előtt kap egy fél szelet kenyeret.

7-kor berakom kedvenc meséit, mindig ugyanazt:) ez fél 8-ig megy. Aztán fürdés. Van hogy a fürdés és a mese megcserélődik. Összebújunk a franciaágyban, szeretgetés, beszélgetés, szopi, majd átmegy a saját ágyába (már rég nem rácsos).

Egy szobában alszunk, mert még sokszor ébred.

2012. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Kisfiam 2,5 éves, de fél évvel ezelőtt is ez volt a rutin: ő szól, hogy menni akar pancsizni, általában fél 8-8 körül. Apa fürdeti meg, addig én mindent előkészítek: tejcsi, ágy, stb. Leesésgátlós nagyfiús ágya van, pont 2 éves kora óta. Kádból kiveszi apa, az ölében ülve megissza a tejcsi egy részét, aztán felöltözés, utána az ölemben ülve megissza a tejcsi másik felét, addig én mesélek neki (Bogyó és Babóca, Anna-Peti-Gergő könyvek a favoritok). Utána jó éjt puszi, ő lekapcsolja a villanyt, és alszik reggelig (külön szobában). Soha nem kellett ringatni, vagy mellette feküdni, sőt. Nem is tud velünk aludni, annyira megszokta a saját ágy-saját szoba dolgot. :)
2012. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Szia!2 év 3 hós a fiam,az esti rutin nagyon régóta így van nálunk:Este 7 és 8 között vacsorázunk(mostanában kicsit eltolódott az óraátállítás miatt későbbre).Utána fürdés,kis pancsolással a kádban,törölközés,öltözés a mi hálószobánkban,közben énekelni,mondókázni szoktunk,ezt már ő is tudja velem.A mese nem érdekli olvasva még.A vége mindíg a zsipp-zsupp,és kidobom az ágyra,imádja.Utána az ágyamban cumisüvegből kakaó ivása.Utána át az ő szobájukba.Emeletes ágyon alszanak,a kicsi alul.Van rajta ajtó,ki tudna jönni,de nem teszi,csak reggel.Bevisz magával 2-3 kisautót(amit én ha elaludt kihalászok)sorba rakja őket,puszi,takarás,villanyoltás.5 perc általában és alszik.Fél9-9 kor.Télen 8 körül volt,most később.Nem ringatom,egyedül alszik el.
2012. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
kb 8kor vacsi, majd apaval furdes, tvzes es cicin alszik el,egyutt alszunk.kb 10 korul alszik csak el:( szinte sose faradt, itt ahol mi elunk nincs jatszo, nem ismerek vele egykoru gyerekeket, nem igazan tudom lefarasztani sajnos...
2012. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

4 hónapos kislányomat együtt fürösztjük 8 óra körül. A 2 éves fiam hozza a tusfürdőt, viszi a pelust a szemétbe, a szennyest a szennyeskosárba. A pici utána eszik és letesszük aludni.

Utána kezdjük a ceremóniát a naggyal. Együtt készítünk vacsit, együtt eszünk, majd fürdik. Utána az ölemben megissza a tejecskét, közben összebújva tv-t nézünk. Ezt követően összetesszük ak ezünket és elmondunk egy esti imát, majd jó éjt puszit kapok és adok, cumi a szájába és lefektetem. Még integet az ágyból és ha nem vagyok elég gyors, mutatja, hogy nem kapcsoltam ki a tv-t. EGy szobában alszunk mind.

2012. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!