Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a legigazságosabb...

Mi lenne a legigazságosabb megoldás gyermekeim játékaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos, és egy két éves gyermekem.

A nagyobbik mindent elvesz a kicsitől,amit babalátogatáskor kap, vagy amit csak a kezébe adok.Előkerült már a játszószőnyeg is,de nem tudom a picit ráfektetni, mert a nagy fekszik rá folyamatosan.Minden játékot kivesz a kiságyból, vagy a járókából...

Szeretném a segítségeteket kérni, nem tudom ezügyben hogy cselekedhetnék igazságosan.Tároljam együtt a kisebbik játékait a nagyéval?Legyen minden játék közös, vagy igenis értse meg a nagylányom, hogy lehetnek játékai a kicsinek is?Nálatok hogy működik ez a dolog?


2012. máj. 7. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha minden játék közös. Így a nagy sem érzi azt, hogy a kicsi miatt kimarad valamiből. Viszont meg kell neki magyarázni, hogy játszhat a kicsi játékaival, de a kicsinek is oda kell adni. Ne sajátítson ki semmit.
2012. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 klopusz ***** válasza:

Szia!

Úgy látszik, a nagyobbik csemetéd féltékeny, amihez joga van és tulajdonképpen igaza is.

Nálunk az alábbi megoldás született: a babalátogatók inkább a nagyobbnak hoztak valami apróságot, hiszen a kicsinek teljesen mindegy még jelenleg, hogy kap-e valamit. A vendégek nem ajnározták körül a kicsit, inkább a nagyobbhoz beszéltek, vele foglalkoztak, így csökkentették a féltékenységét. Pl. ha a kicsi elmosolyodott, azt mondtuk a nagyobbnak: nézd, rádnevetett, látszik, hogy szeret téged. Az utcán sétálva pedig, ha valaki megkérdezte a baba nevét, azt mondtuk, hogy ő Julcsi, Kata húga. Minemellett nem értek egyet az előttem íróval, szerintem igenis minkét gyereknek joga van saját és sérthetetlen játékokhoz.

A későbbiekben, ahogy a kicsi is elkezd játszani, egyre inkább közösek lesznek a játékok amellett, hogy a "tulajdonjogot" mindenki elismeri. Mindenki játszhat mindennel, az alábbi szabály szerint: az játszik vele, akinek előbb jutott eszébe azt a játékot kézbevenni. Tehát nálunk a "neki jutott eszébe előbb" mondat bevált. Próbáld ki nyugodtan, egy kis meggyőzés befektetésével nyugodt éveknek nézhetsz elébe.

2012. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy csináltuk mint a második válaszoló (most 3.5 és 2 évesek), hogy a nagyobb a lehető legkevésbé érezze magát elhanyagoltnak, rá is legyenek kíváncsiak, ő is kapjon ha bárki jön.

illetve sztem is fontos a tulajdonjog, mindkét gyereknek van ami az "övé", természetesen kölcsönadjuk a tesónak, játszhatnak egy más játékaival stb, de tiszteletben tartjuk, hogy van, amit nem annyira szívesen válik meg. Sőt: mindkettőjüknek van egy ládikája, amibe csakis ő nyúlhat, ami ott van, az másnak tabu.

Amúgy nyilván a játékok 98%-a közös, és nálunk is a rendszer, hogy aki előbb felveszi az játszhat vele, ha letszi és mással foglalkozik akkor az eredeti tárgy ismét szabad préda, nem lehet lestoppolni hogy most félreteszem és majd később is csak az enyém lesz... Nálunk az is bevált még, hogy bevezettük a csere-intézményét, tudják, hogyha most odaadják pár percre, akkor garantáltan visszakapják utána.

2012. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!