Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket eszik veletek...

Milyen ételeket eszik veletek 8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy a saját ételeinkből mibe kóstolhat bele? Én megkóstoltattam már vele a gulyáslevesünkből a húst és párolt olívaolajos mángoldot, amit egyszer köretnek ettünk. A legközelebbi a sült csirkecomb lesz (természetesen turmixolva), és ha minden jól megy akkor hamarosan a csirkepörköltet is kipróbáljuk :) (persze úgy készítem, hogy ő is ehessen belőle). Elméletileg már olyan rántásos főzeléket is ehetne velünk, amiben nincs tej vagy tejföl, viszont macerás lenne minden nap frisset főzni az egész családnak, úgyhogy neki ezeket külön, frissen készítem.
2012. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre gondoltam, mert a mi babánk nem szereti a főzeléket és gondoltam, a mienkből ehetne néha egy egy kanállal, akkor jobban ízlene biztos neki, mert a mi ételünkből kérne mindig, csak hát nem adhatok neki.
2012. máj. 7. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egész nyugodtan adhatsz neki olyan ételeket, amiben nincs tejtermék (ha eddig még nem kapott), méz, füstölt vagy nyers hús, olajos magvak, szárazhüvelyesek, vadhús, apró magvas gyümölcs, túl sok só vagy cukor, vagy erős fűszer (pl. bors, erőspaprika). Arra viszont szerintem figyelj, hogy mindig csak egy dolog legyen az ételben, amit addig még nem kóstolt. Amúgy ilyen korban már nagyon sok "emberi" ételt kóstolhatnakk a babák, csak a főzésnél kell odafigyelni, hogy ne kerüljenek bele a problémás összetevők :)Én úgy tudom, simán lehet benne hagyma (ha bírja a pocakja), fokhagyma, zöldfűszerek, rántás, tészta, édesvízi hal, akár még szalonna is (nem füstölt).
2012. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!