Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsödei beiratkozás, ha...

Bölcsödei beiratkozás, ha jövőre mennék dolgozni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, jövő szeptemberben szeretnék elmenni dolgozni, de viszont a terhességem elején felmondtak, igy nincs munkahelyem, de viszont mire menne bölcsibe, addigra már lesz munkahelyem(pontosabban kell lennie), mert amit akkor fogunk kapni,nem fogunk tudni eltartani 3 gyereket. ALbérletben lakunk télen 130 ezer a rezsi. Van esélye hogy bekerüljön?

2012. máj. 7. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az illetékes önkormányzatnál érdemes érdeklődni, ugyanis a legtöbb kerületben mások a szabályok bölcsis jelentkezés tekintetében. Újpesten pl. elég szigorú rend van, már tavaly szeptembertől várólistára kellett íratni a most szeptembertől beadandó kicsiket, és hát jelentkezési sorrend alapján kerülnek be. Ha anyuka vagy apuka otthon van, esély sincs bekerülni, munkáltatói igazolást kell vinni, hogy a szülők dolgoznak. Viszont van kerület, ahol nincs akkora túljelentkezés, beadod és kész....de mondom, ezt kerülete válogatja, neked a ti lakóhelyetek szerinti bölcsijelentkezéses szabályok kellenek. Ja, nálunk még szempont az is, hogy a gyerek újpesti lakos legyen, ide legyen bejelentve.
2012. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gödöllőn lakunk, itt van a bölcsi szemben. Nem lenne muszáj beiratnom, ha a kormány nem vette volna el a korkedvezményes nyugdijat, mert akkor az anyósom vigyázott volna rá, de igy kénytelen vagyok beiratni. Ha nem veszik be, nem tudom mi lesz. Magánbölcsibe is elvihetném, de ott csak 7:30-tól fogadják a gyerekeket, az államiba pedig 6:30-tól,azért lenne ez jobb
2012. máj. 7. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődd meg mihamarabb, mert ha várólista van, minden nap számít! Mi a megadott hónap (ugyebár tavaly szeptember) első napjaiban jelentkeztünk, és már akkor is volt előttünk több tucat kis lurkó a listán!! Gondolhatod, ez a szám mekkora lesz idén szeptemberre, mert még mindig szaporodik a lista! Talán Gödöllőn nincs akkora túljelentkezés, de ott meg mondjuk a bölcsi is kevesebb......kérdezd meg tőlük, ők mondják a biztosat egyedül, a saját szabályaikat ugyanis csakis ők tudják!
2012. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jövő szeptembertől szeretném járatni. Ha eláll az eső átsétálunk, mert itt van a szomszédban. Nagyon remélem hogy felveszik, bár már hallottam olyat, hogy valaki otthon van, s mégis jár a gyereke bölcsibe. Nekem 17 éves munkaviszonoym van, igy is elég rossz volt hogy most életemben először nincs munkahelyem, pláne ha nem veszik fel. Itt úgy tudom 4 bölcsöde van, de a többi 3 valahol a városban nagyon messze, meg mi ide tartozunk
2012. máj. 7. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!