Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyermekem betölti a...

Ha a gyermekem betölti a 3évet márciusba áprilisi beiratkozás után már mehet oviba? És ha mégse mehet elveszik a családipótlékot amig nem jár?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Már miért vennék el a családi pótlékot????? Hol olvastál ilyet? És akinek 5 éves koráig nem jár a gyerkőce oviba, szerinted addig nem kap egy fillért sem?
2011. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, elvileg mehet, gyakorlatilag meg attól függ, hogy van-e az oviban férőhely. Nem árt előre érdeklődni tőlük, ha más nem is, de legalább telefonon.
2011. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Volt róla szó pár hónapja hogy 3éves kortól ovodakötelesek a gyerekek és aki nem jár oviba attól megvonják a családit....nem tudom hogy bevezették e már a rendeletet!?
2011. szept. 1. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Az óvodai nevelés 5 éves kortól kötelező, addig nem is muszáj óvodába mennie! Nem veszik el a családi pótlékotokat!
2011. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Óvoda és a családi két különböző faj.Mivel csak 5 éves kortól kötelező az ovi,így nem vehetik el a családi pótlékot.
2011. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Látom ez még csak tervbe van.....

2011. szept. 2. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van. Tényleg volt egy ilyen terv is. Ha bevezetik, akkor tényleg 3 éves kortól lesz kötelező az ovi, tehát akkor ha a gyerek nem jár nem lesz családi pótlék sem. Kérdés, hogy lesz-e ebből törvény vagy sem.
2011. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na már kezdtem elhinni az első válaszolónak hogy tényleg hülye vagyok!Köszi kedves utolsó:)
2011. szept. 2. 09:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Amugy meg jó lenne ha bevezetnék mert az én fiamat nem veszik be oviba olyan ürüggyel hogy ugyis itthon vagyok a kicsivel,de könyörgöm egy 3éves gyereknek már szüksége van gyerektársaságra hozzáteszem már most is "un" engem! Ahol lalkunk még a madár se jár és gyerekek sincsenek és én se tudok maximálisan foglalkozni vele!Akkor???Az ovónők meg lusták......
2011. szept. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!