Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb védőnőnek nincs gyereke? Ami a nagy könyvekben le van írva nem biztos hogy mindig jó, nem? Azért a tapasztalat is fontos. vagy csak én vagyok ilyen naiv?

Figyelt kérdés
de van amikor szívesebben megfogadom egy tapasztalt anyuka tanácsát, mint a védőnőét, akinek nincs gyermeke.
2009. jún. 24. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát, ez is egy szakma. tanulja, amit kell, de nem szabhatják meg feltételül a végzettségéhez, hogy legyen gyereke:-)
2009. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

félre érteted a kérdésemet én nem is azt gondoltam hogy legyen feltétlenül gyerekük :)

csak egy tapasztaltabb anyuka hitelesebb egy picit hisz ő tapasztalja a dolgokat és nem megtanulja

evvel nem akartam senkit megbántani

2009. jún. 24. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen, erre én is kíváncsi lennék. Gyakorlatilag sajnos semmilyen használható tanácsot nem kaptam a jelenlegi védőnőmtől, akinek a diplomáján még meg sem száradt a tinta, neccharisnyában és hasig sem érő pólóban jelenik meg időnként, hogy eldarálja, melyek épp a hozzátáplálásban soron következő dolgok, és ebben ki is merül a tevékenysége. Volt úgy, hogy kérdeztem tőle, mert voltak problémáink. Nos, erre vagy azt mondta, hogy á, ez nem gond, vagy azt, hogy ő nem tudja, kérdezzem a gyerekorvost. Tényleg nem nagy segítség. Nem tudom, hogy segítene-e, ha lenne gyereke. Bár az ő esetében attól tartok, hogy egyedül nem nagyon boldogulna vele:)

Szerintem inkább az a fontos, hogy nyitott legyen a védőnő, nem feltétlenül az, hogy legyen saját személyes tapasztalata. Úgy gondolom, jó lenne, ha ők is tudnának tanulni azoknak a tapasztalataiból, akiknél a nagykönyv nem működik...

2009. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A védőnők éppen azért vannak,hogy az egyetemes tudásukat megosszák az anyukákkal,amihez nem kell feltétlenül tapasztalat.Mert ennek a gyermekvállalás dolognak két része van:amit tudni kell és amit csinálni.

És természetesen nem kötelező megfogadni a tanácsát,ő csak azt mondja,amit a kutatások,és több agyas támaszt alá.Azt senki nem mondta h az is a legjobb.

2009. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne is mondd... Nem elég, hogy gyereke nincs, de még vagy 5 évvel fiatalabb is nálam...

Ha gondom volt és felhívtam, vagy elmondta ugyanazt, amit én már a neten összeolvastam, vagy pedig gőze sem volt a problémáról. Hát köszi.

2009. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hOgy jót is mondjak:nekem 3 védőnőm van és szuperek! Az első most ment nyugdijba, vén róka :), az utódja fiatal anyuka, ha nem nagykönyv szerinti a tanàcs, ezt mondja: ezt nem a vèdőnéni mondja, hanem a Tündi mondja:) és mindközött a legmenőbb védőnő a harmadik:ő az anyukám:)
2009. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na az enyémnek van egy 14 éves fia. Kiváncsi lennék, hogy hogy nőtt fel a gyerek, mert nekem annyi zagyvaságot összehord, hogy néha csak lesek. És ami véletlenül használható, azt itt a neten is megtalálom, mert azokat a tanácsokat meg mintha könyvből olvasná. Tényleg jó lenne ha néha személyes tapasztalatot is megosztanának a védőnők. Kicsit hitelesebb lenne.
2009. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. értem, hogy mire gondoltál:-) amúgy ne foglalkozz vele szerintem. én meghallgatom, sőt, ha kérdez, hát azt válaszolom, amit hallani akar. aztán, hogy az valóban úgy van-e vagy nem, azt nem kell tudnia. én a belátásom szerint csinálom a dolgokat a gyerkőccel kapcsolatban. elolvastam néhány szakkönyvet, beszélgetek anyukákkal, olvasgatom a fórumot, és a végén a kérdésemre összerakom a választ:-)

Múltkor megkérdezte a védőnő: ugye már nem ölben etetem a gyereket???? kb ennyi felkiáltójel volt a mondat hangsúlyán:-) ÁÁÁ, dehogyis, mindig az etetőszékében eszik. Ő megnyugodott. Én meg egyszerűen nem erőltetem. nem szereti az etetőszékét a fiam, legalábbis nem arra használja, hogyegyen benne, hanem, hogy nézelődjön. enni csak ölben hajlandó. hát akkor egyen ott. majd ha eljön az ideje, eszik az etetőszékben is:-)

2009. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 védőnénink volt (költöztünk) és mindkettővel meg voltam elégedve. Egyiknek sem volt gyereke amúgy. Az első fiatalka volt, de mégis minden kérdésemre tudott válaszolni. A második velem egykorú lehet kb. Nagyon tündéri ő is, tényleg szokott segíteni a tanácsaival. De ő nem kőbevésett szabályokat mond például a hozzátáplálásnál sem, hagy szabad teret nekem is. Szerintem nem feltétlenül fontos a tapasztalat. A védőnő többnyire el tudja mondani az összes lehetőséget, aztán te tudsz választani az igényeid szerint a megoldásokból. Nekem például mikor elkezdődött a fogzás, adott a védőnő egy részletes leírást a kapható szerekről, amikkel enyhíthetem a fájdalmát. Le volt írva mindegyiknél, hogy milyen tünetek esetén melyik az amelyik valószínűleg beválik. Én inkább a védőnőre szavazok. Ha itt körülnézel a fórumon, rengeteg az olyan anyuka, aki csak a saját véleményét fogadja el jónak és nem is hallgat meg másokat.
2009. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azén védőnőm is fiatalka,na de ez nem is zavart volna mert nagyon segítőkész, de a szúnyógcsípést nem ismerte fel a gyerekemen.
2009. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!