Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák? Tudnátok...

Kedves Anyukák? Tudnátok tortareceptet ajánlani egy éves szülinapra?

Figyelt kérdés
Kislányom a hét végén lesz egy éves, szeretnék neki olyan tortát készíteni, amiből bátran ehet (már evett tojást, túrót, joghurtot, liszttel készült ételt). Segítségeteket előre is köszönöm!
2012. máj. 7. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már mindent eszik ami a tortákhoz kell, akkor majdnem mindegy, milyet csinálsz, a fontos hogy ha a gyümölcsöset szereti akkor gyümis legyen, de ha inkább édesszájú akkor túró vagy csoki :) Én kisfiam még nem evett ekkor tojást meg rendes tejet sem, ezért én gesztenyés tortát csináltam neki, olyat, hogy az alapja kekszes volt (mint a keksztekercsnek, csak pluszban abba is kevertem gesztenyepürét), a krémje pedig gesztenyepüré, és növényi alapú tejszínhab. Isteni volt, a vendégek is imádták, és azóta a tesóm szülinapjára is csináltam mert direkt ilyet "rendeltek" tőlem, annyira ízlett a felnőtteknek is :)
2012. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem lehetne gyümölcstorta vagy tejbegríztorta ha szereti.
2012. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én joghurtos túrótortát sütöttem, nagyon finom lett.

Akkor még nem adtam neki tojást, ezért kerestem egy tojásmentes piskóta receptet, de a lényegen nem változtatott.

A cukormáz felirat kissé lefolyt, de aránylag "szép" lett, hozzám képest persze.:)

[link]

2012. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már mindent eszik, akkor gyakorlatilag bármilyen tortát csinálhatsz!

Arra figyelj, hogy ne csak a gyerekhez igazodj, hanem olyan tortát készíts, amit Ti felnőttek, családtagok is mind szívesen fogyasztotok, ami Nektek is ízlik, mert a gyerek kb. két falatot fog enni, meg többit csak szétkeni.

2012. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én túrótortát csináltam neki, aminek a tésztája darált kekszes fahéjas alap, és lekvár van a tetején, borzasztóan egyszerű elkészíteni. Nagyon szereti az egész család, minden hozzávaló olyan, amit már ehetnek ennyi idősen.
2012. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!