Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nem érdeklődik a...

Baj, hogy nem érdeklődik a mondókák iránt? Kisfiam 11 hónapos lesz. Lassacskán elkezdenék neki mutogatós mondókákat mondani, az arcáról, kezéről stb, amivel tanulásra ösztönözném. De nem érdekli.

Figyelt kérdés
Leültetem, elkezdem a mondókát mutogatom amit kell, rám nevet (szerintem kiröhög), és már le is lépett a traktort tologatni. Hiába csalogatom, nem érdekli. A mesék is csak kis ideig. Mintha unná...nem tudom, hogy ez normális ilyen korban?
2012. máj. 7. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Ne csináld ennyire direktbe, hogy leülteted, és előadod neki. Mondd a mondókákat mutogatás nélkül, pl öltözésnél, fürdésnél, hintázásnál, utazás közben, stb... Később lehet érdekli majd a mutogatás is.

Mesélés: olyan könyvet válassz, amiben szép, igényes, jól kivehető rajzok vannak. Azokról beszélj, mutass meg rajta mindent, és ne a leírtakat olvasd fel.

Sok sikert, jó játékot:)

2012. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több minden magukba szívnak mint hinnéd.

Lányomat olyan másfél évesen kezdték érdekelni a mutogatós mondókák, de úgy hogy egyik nap ő maga kezdte el énekelni az egyiket, pedig még nem is beszél, és előtte én is azt hittem pont nem érdekli, erre kiderül kívülről tudja. :)

Nyugodtan mondókázz, mutogass, ha van kedved, de még ne várd, hogy egy helyben ülve és tátott szájjal hallgasson. :)

Épp elég, ha hallja, néha rád néz, és így is meg fogja jegyezni, mert nagyon okosak a babák!

2012. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ó...az olvasás nem könyvből van szó szerint :-D

Mesélek mondogatom neki, hogy mik vannak ott, nézegeti egy darabig aztán lelép kocsikázni:)

De oké...megnyugodtam, kicsit betojtam, hogy valami baj van a gyerekkel, mert nem nézi az anyukáját szájtátva és csodálattal amikor az mondókázik neki :-D

2012. máj. 7. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat 2 éves koráig egyáltalán nem kötötte le a mondókázás, a mesélés, majd szinte egyik napról a másikra megszerette, most már minden délutáni és esti alvás előtt kötelező mesélnem, és nagyon sok mondókát, dalocskát ismer. Szóval ne aggódj. :)
2012. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!