Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaság ilyen korban?...

Szobatisztaság ilyen korban? Hogyan lehet vagy már hogyan kell?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom és 1 hónapja folyamatosan másfél - két óránként összepisili magát. Voltunk kivizsgálásokon, de nincs problémája szerencsére. Se szervi, se idegi.

Létező összes pelenkát kipróbáltuk már. Márkástól a no name-ig, drágától a pár forintosig...


Vettem bilit neki, mert állandóan jött utánam a wc-re és nézett. Azóta ha összepisili magát midig a bilihez megy vagy a bilire próbál ülni. Persze pelenkával magán.


Ma kipróbáltam, hogy gyorsan odavittem és ráültettem, 3× belepisilt nem kicsi adagot.


Tudom, hogy irtó korai, de hogyan csináljam tovább?

Hogyan kell bilire szoktatni?


2012. máj. 7. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Két éves kor előtt sehogy,mert még nem érett rá. Csak véletlen volt,hogy belepisilt. Ha túl korán akarod rászoktatni,akkor lehet,hogy csak ellenkezést váltasz ki vele.
2012. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom rászoktatni, nem az a célom. Nem tudom ezt hol olvastad a leírásomba...


Egyszerűen összepisili magát már egy hónapja, teljesen mindegy, hogy milyen pelenkát adok rá.

Ami előtt pedig ez történne, mindig a bili felé tart vagy ha odaér, ráül.

2012. máj. 7. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz hogy 2 éves kor előtt semmi értelme,a gyerektől függ.2 lányom lett másfél évesen szobatiszta,a fiam 2 éves múlt a pisi megy a bilibe.Én is 10 hósan kezdtem a lányoknál,én úgy csináltam hogy időközönként ráültettem(először fürdés előtt),közben beszéltem neki hogy ide kell milyen ügyes stb.Vidd el kb óránként pisilni,előbb-utóbb szólni fog.Ha ellenkezik,nem tetszik akkor ne erőltesd,csak ha partner ebben.
2012. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

15hónapos lányommal bilizünk. 10pisiből 7a bilibe megy 2pelusba 1 a szobába. A napi egy kakit reggel velem intézi.

Ha nem engedem a bilire olyan hisztit lecsap:)


Bilit tedd kéz közelbe, pelust könnyen bonthatóra, és így menjenek a napok. Egyik napról a másikra nagyon ügyesen elkezd akár egyedül is bilizni. Szépen időről időre kérdezd kell pisilni(mindig pisi legyen a pisi, a kaki kaki elég ezt kérdezni tőlük), és menjetek bilizni.

2012. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jah és a 2éves kor előtti ne. A lányomat véletlen pelus nélkül vittem el sétálni a héten. A kapkodásban lemaradt a pelus(bilizés után).

Amikor hazajöttünk, és a kertben levettem róla a ruhát akkor láttam no pelus majd 2,5óra távol mindentől. És csak a bilin pisilt, tényleg véletlen lehetett, hogy pl a nyakamba nem pisilt:)

2012. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyebkent mit jekent az pontosan, hogy osszepisili magat? Kifolyik a pisi a pelusbol vagy mi? Mert akkor az is lehet, hogy rosszul adod ra a pelenkat.
2012. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egyebkent mit jekent az pontosan, hogy osszepisili magat? Kifolyik a pisi a pelusbol vagy mi? Mert akkor az is lehet, hogy rosszul adod ra a pelenkat."


Ahha, nyilván. Egy ideig tudott anya rendesen pelenkát adni a kicsire, aztán egyik-napról a másikra elfelejtette, hogyan kell, és akárhány pelenkát kipróbált, mindet rosszul adta fel.

Kac-kac.

2012. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsonak. Lehet, hogy nem a megfelelo a mertet, vagy pl extra sokat iszik, lattam mar ilyet. Az szerintem eleg vicces, hogy a gyerek annyit pisil, hogy nem fer el egy pelusba. Nem gondolom, hogy baj lenne a biliztetessel, inkabb a pelenkat es a pelenkazasi szokasokat vizsgalnam felul eloszor.
2012. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pelenkázni úgy gondolom tudok, mert a kaki pl. egyik kipróbált pelusból sem folyt ki, pedig elég nagy mennyiség jön akkor is ki belőle.

Nem extrémen sokat ivó, sokszor már inkább "kritikus", hogy milyen keveset akar inni.


Hogy mit jelent a sok pisi?!

Múlthéten az egész ágya (170 × 40) pisis volt..

Amikor egyik percről a másikra pisilt előttünk (pelenkásan, felöltöztetve), deréktől lefele csavarni lehetett a vizeletet a ruhából.

2012. máj. 7. 20:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Ertem. Es milyen vizsgalaton voltatok? Csak azert kerdezem, mert ez azert nem egy altalanos jelenseg. Egy gyerek nem pisil ennyit egyszerre normal esetben. Urologia, nephrologia megvolt, ugye?
2012. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!