Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megkezdődik másfél...

Tényleg megkezdődik másfél éves korban a dac korszak? Hogyan kezelitek a hisztit?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy a másfél éves kor egy mini kamaszkorszak, és ilyenkor már próbálgatják a határaikat.Igaz ez? Kislányom 19 hónapos, és mindent megért.De annak ellenére, hogy azt mondom: nem, újra és újra próbára teszi a türelmemet.Minden rosszban benne van, nagyon eleven, örökmozgó kislány.Nagy szükség van a türelmünkre:))Pl. előszeretettel veszi le a cipőjét a zebra közepén, nem tűri meg a sapkát magán, és itthon is, amit tiltunk, annál jobban csinálja.(pl. szívesen a fejére húzná a lámpát, a terítőt poharastól stb) Nem győzök elpakolni előle:)) Mit lehet ilyenkor csinálni?Képes a földre hasalni, és hisztizni, ami néha vicces, néha meg nagyon kimerítő..

2012. máj. 7. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Már hamarabb is próbálgatja az akaratát. Ne engedd neki,hogy azt tegye,amit akar. Vidd be a szobájába,ha hisztizik,ne törődj vele. Tégy úgy,mintha ott sem lennél.

Nem elég,ha szóban tiltasz meg neki valamit. Hamar rájön,hogy az csak duma,de nincs semmi következménye.

2012. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A minikamaszkor 1 éves korban kezdődik,1,5-2 éves korban pedig a dackorszak,1 évesen és előtte már 8-10 hónaposan is próbálgatják az akaratukat,már amelyik baba már akkor kezdődik egyféle hiszti.Kisfiam 1 éves a földre vágom magam,toporzékolok ha valamit nem kapok meg az nála is működik már egy jó ideje,mindent megért amit mondok,kérek, de a legtöbb nemnél tovább próbálkozik,mivel még kicsi nem értené meg a büntetést,vagy a legyintést,ha 20adjára sem hallgat rám,ezért a nem foglalkozom a hisztivel,vagy az elterelem a figyelmét működik + mindig mindent elmondok,mit csinálok,mit fogunk,fogok csinálni,miért nem lehet stb

ha hisztizik a földön lépd át ne foglalkozz vele,vagy kezd el keresni,hogy merre vagy,vagy csupán tereld el valamivel a figyelmét.

2012. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2012. máj. 7. 09:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, a mi lányunk is egy éves, és egyre erőteljesebb hisztiket vág le, ha nem az van, amit ő akar. Legújabb hecce az, hogy úgy 1-2 napig szerette játszani, hogy valamiért elment, és odahozta, nekem adta. 2 nap múlva rájött, hogy mi van, ha kérem és nem adja oda, hanem eliszkol vele...ez sokkal érdekesebb lehet, mint odaadni. Kitartás! :) Hiszti kezelésre én olvastam már többféle kezelési módot is, én szintén azt próbálom ki, hogy nem foglalkozom vele, amíg nem hagyja abba, de ezt is óvatosan kell, mert minden gyerek más és az se jó, ha túlingerli magát, aztán jön a hányás és társai. :S
2012. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!! Szerencsére hányásig még soha nem fajult a dolog.Nem is emlékszem, mikor hányt utoljára.Talán fél évesen a paradicsomos haltól, sírástól meg még soha.Viszont sikít, de úgy, hogy a lépcsőház földszintje is tőle visszhangzik, néha belefájdul a fülem, ilyenkor nagyon nehéz türelmesnek maradni.Még soha nem csaptam rá a kezére sem, de sajnos olyan már sokszor volt, hogy felemeltem a hangom, amiért nagyon szégyelltem magam.De néha nagyon-nagyon nehéz!
2012. máj. 7. 15:38
 6/6 anonim válasza:

lehet, olvastad már, de nekem ez a válasz tetszik!


[link]

2013. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!