Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jöhetne a második pici? Vagy...

Jöhetne a második pici? Vagy mégsem? Ti miért, vagy miért nem vállaltatok második gyermeket?

Figyelt kérdés
Szeretném, de mostanában olyan érzések gyötörnek, hogy talán mégsem. Kislányom most 14 hónapos, jövő nyárra szeretnék kistesót, tehát, kb 26 hónapos volna mikor megszületik. Kezd nála előtörni a dackorszak, amúgy is elég talpraesett kislány. Jól eltelnek a napok, tudok mellette szinte mindent csinálni. Anyagilag jól állunk, de sokat kellene spórolnom, hogy mindent megadhassak, amit szeretnék a másodiknak is - persze tudom, hogy kevesebből is lehet...A másik gond a nagyszülők hozzáállása, a mai napig sokszor érzem, hogy túlságosan másképp csinálnák a gyereknevelést, mint én. Gyakran éreztetik és mintha rivalizálnának is - mármint velem. Ezt elég nehezen viseltem kislányomnál is, a következő babánál is hasonló helyzet lenne, ráadásul amilyenek, még jobban megpróbálnák "kisajátítani" a nagyobbikat. Tehát mindezek miatt félek, de nagyon. Ami a legfontosabb számomra, hogy a lányom ne legyen magányos, ne kerüljön a felnőttek vitáinak kereszttüzébe, stb... Én öcsém mellett is sokszor éreztem magam annak, ráadásul vele mindig kivételeztek.. remélem megértitek, akik csak bírálóan tudnak írni, ne tegyék. Őszinte tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek. Köszönöm!
2012. máj. 8. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én megértelek.Nekem 21 hónapos a kisfiam és már 1 éves kora óta nem védekezünk,hogy jöhet a tesó,de én agyban még nem voltam teljesen felkészülve.Fontosabb volt,hogy lefogyjak annyi kilóra,mint terhesség előtt.Így persze nem jött a második baba.Januárra ezt teljesítettem,tehát február óta érzem azt,hogy jöhet tényleg a tesó,de nekem is mindig vannak kétségeim és még nem is estem teherbe.Jelenleg azt érzem,hogy már mindenki terhes körülöttem és kicsit irigykedek rájuk,de közben meg mikor megjön a csalódottság mellé társul egy jó majd jövő hónapban érzés és elég gyorsan feldolgozom,hogy nincs baba.A nagyszülők nálunk szerencsére mindent úgy csinálnak,ahogy kérem Tőlük.Júliusban lesz 2 éves a kisfiam.Vissza kell mennem dolgozni és most semmi nem tűnik jónak.Se menni,se maradni.Minden vágyam,hogy legalább még 1 gyermekünk legyen,de most kicsit depis vagyok.Szeretnék is dolgozni,de,ha arra gondolok,hogy el kell válnom a szemem fényétől,rosszul leszek.Pedig nekünk sokszor vannak nagyon nehéz napjaink.Nincs el egyedül,mostanában elég hisztis és dacol,ellenkezik.Nagyon makacs és kitartó.De még így se akarom elengedni.Anyagilag mi is jól állunk.
2012. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rokonlelkek vagyunk...Nekem is 3 célom volt/van - az egyik a fogorvos, hogy minden tömés, húzás meglegyen még a terhesség előtt - mi szeptemberben tervezzük kezdeni a próbálkozást - még 1 tömés vissza van, most voltam húzáson...a másik célom a fogyás - mint neked -, még kb 8 kg van vissza, kb. 4 hete álltam neki és már 3-4 kg lement. A 3. pedig a spórolás. Van egy összeg amit a gyermekre költök havonta és hát nem igazán spóroltam, mindent megvettem amit jónak láttam.. Elvileg ez is menne, de ahogy Te is, most elfogtak a kétségek. Nehezíti a helyzetet, hogy a dacolást látom kibontakozni, olvasok erről sokat, hogy ne álljak felkészületlenül, de az az érzésem, hogy a valóság felül fog írni mindent...még annyi, hogy 32 múltam és ha vállalunk bébit, mindenképp 35 éves korom előtt szeretném. Az első terhességem veszélyeztetett volt és komplikált szülésem volt, császár...hát nehéz ez így az biztos...
2012. máj. 8. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezeken nem is gondolkodtam, egy éves volt a kislányom, amikor terhes lettem a második babával. Most már a pici is 11 hónapos, teljesen jól megvagyunk, anyagilag szinte észre sem vettük, hogy van még egy gyerekünk :)

Az egyetlen negatív dolog a tesóbántás, ezzel már nem tudok mit kezdeni, irtó durván veri a nagy a kicsit.

A nagyszülőket Neked kell lerendezned úgy, hogy a gyerek(ek)nek a legjobb, én örülnék neki, ha valaki segítene, de anyukám messze lakik, anyósom pedig sokat dolgozik és nincs ideje. A kisajátítástól én is féltem, de egyszerűen nem hagytam.

Én pont azért vállaltam a kicsi korkülönbséget, mert így soha nem lesznek magányosak a gyerekeim és ez így is van. Minden verés ellenére imádják egymást, ha valami miatt különválnak a találkozásnál annyira örülnek egymásnak, hogy ilyenkor érzem igazán, hogy megérte :)

Mondjuk az is igaz, hogy két lányom van :)

2012. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másfél éves a lányom, apa egyre többet mondja a kis tesót! Nálunk még egyenlőre én nem akarom! Mi is jól állunk anyagilag, mindent megadunk a lányomnak, évente többször is megyünk nyaralni pár napra, stb! Én konkrétan azért nem szeretnék másodikat, mert az első terhességem problémás volt, és nem szeretném, ha még egyszer előfordulna ez! És annyira, de annyira jó baba volt a lányom, kiskorától átalussza az éjszakákat, semmi gond nincs vele! Jó, persze, eleven, rossz csontka, de amúgy azon kívül példás baba! És annyi olyan ismerősünk van, akiknél ez teljesen fordítva van, egész éjjel bömböl a gyerek, stb.! És ha netalántán a második nekem is olyan lenne, akkor azt egy másfél-két éves mellett nem bírnám! Most még ezek tartanak vissza, de azt beszéltük párommal, hogy majd mire 3 éves lesz a pici, addigra próbálkozunk másodikkal!
2012. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék második babát, de nem sikerül. Hétszer voltam terhes, és egy szem egészséges fiam van. :(..... ha az arányokat nézem, kevés az esély...de reménykedem...

Szeretném ha nem egyedül lenne, én egyke vagyok, és voltak jó, és rossz oldalai is, de most hogy felnőtt emberré váltam érzem a hiányát. A testvéri szeretetét, az összetartozásét, a családét, azt hogy lehet valakire számítani.

2012. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!