Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba szereti a gyümiket...

Minden baba szereti a gyümiket, tejpépeket?

Figyelt kérdés

4,5 hós a kislányom. Már kóstoltunk sárgabarackot, almát, sütőtököt, szilvát, rizses tejpépet. Mindenre fintorog meg kiköpdösi. Semmi nem ízlik neki? Akkor mit adjak neki?

Szoptatom még de már kap pótlást is. Mivel nem igazán hízik el kéne kezdeni a hozzátáplálást de így?! Csak a teát szereti a tejcsin kívül.


2009. jún. 24. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5 hós a babám, ő a gyümiket szereti, amit eddig kapott, a tejpépet viszont nem. Az, hogy fintorog, nem biztos, hogy a nemtetszés jele. A kiköpdösés meg lehet, hogy koordinációs probléma, tehát még nem tudja ügyesen enni. Legalábbis nálunk, ha nem kell, akkor úgy összezárja a kis száját, hogy kifehéredik. +++
2009. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ő nyitja a száját mint a madárka de amikor beteszem neki akkor meg kilöki meg fintorog. Mondjuk ő még a cumihoz van szokva. Akkor ezért nem tudja? De hülye vagyok erre nem gondoltam. Akkor gyakorolunk.
2009. jún. 24. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, mert a kis butusok még szopnák a kaját akkor is, amikor kanállal adjuk!


Csináld úgy, hogy nem húzod ki a kanalat egyből, hanem hadd szopogassa le róla ő, utána add a következő kanállal.

Nálunk ez jött be.


Nem kiköpi, hanem véletlenül kitolja a nyelvével szegényke!

Szopóreflex miatt.

Az én lányom már "olyan ügyes", hogy 10-ből csak kb. 6-szor indítja meg kifelé a kaját, 4-szer tudja, hogy befelé kell húznia a nyelvét.

:-)

2009. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is 4.5 hós a kisfiam, kb. 2 hete kezdtem reszelt almával, arra kicsit fintorgott, de megette. Aztán vettem kecskeméti bébiételt, azt falja. Eddig ettünk alma-sütőtököt (ez a kedvenc, mert jó édes), alma-őszibarackot, paradicsomos burgonyát. Én nagyon lapos műa. kanállal adom neki az ételt, mikor kinyitja a száját,szinte a szájpadlásán húzom le (nem tudom hogyan írjam...) és akkor a 80%-át megeszi, a többit egyből törlöm a kanállal és újból a szájba. Nagyon szépen felveszi a ritmust, így próbáld.
2009. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi!
2009. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!