Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálást miért gyümive...

Kíváncsicska kérdése:

A hozzátáplálást miért gyümivel kezditek? Miért nem zöldséggel? Az alma egyébként is székletfogó és savat is csinál, mégis rengetegen kezdik ezzel a hozzátáplálást. MIÉRT?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs. En nyaron kezdtem, akkor eleve nem lehetett meg jo almat kapni, igy azt nem is adtam a babanak. En tokkel kezdtem es oszibarackkal. Azert kezdtem en is oszibarival is, mert az finom es talan szivesebben is ette.
2012. máj. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Gyümi = gyömölcs. (Miért kell mindent becézni?)


Azért kezdjük ezzel, mert a gyermekek többségénél a gyümi nem székletfogó, nem csinál savat, nem okoz allergiát, vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag. Ahogy azt az angol mondás írja: 'An apple a day keeps the doctor away." (Naponta egy alma, távol tartja az orvost.) Nem kell ezeket a dolgokat túllihegni, ki kell próbálni, aztán kiderül, hogy érzékeny-e rá, vagy sem. (3-gyermekes APA)

2012. máj. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért kezdik sokan azzal, mert Magyarországon (meg még biztos máshol is) ez a bevett szokás. Az orvos, a védőnő, a nagyszülő, a szomszéd ezt mondja. Nem azért, mert erről tudják, hogy jó, hanem mert ők is így csinálták, nekik is ezt mondták.


Én nem almával kezdtem, hanem brokkolival. Utána jött a répa, és csak azután az alma. (Mondjuk én BLW-módszerrel tápláltam hozzá, és az egyik BLW-s oldalon láttam a brokkolit, úgyhogy ha nem olvastam volna erről, és a "pépesítős" módon tápláltam volna hozzá, akkor szerintem én is almával kezdtem volna, mert mindenki ezt mondta...)

2012. máj. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Két oka van. 1. Az almából könnyű levet készíteni, így a baba először csak az új ízzel ismerkedik, nem kell rögtön új állagot is megszoknia. 2. Kellemes, édeskés az ize, ami miatt már megéri lemondani némi anyatejről. :-)
2012. máj. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért kezdtem el az alma levével,hogy megismerkedjen az ízével,utána meg a maga gyümölcs "húsával",mert ezt a gyomra meg tudta emészteni 3 hónaposan is,de a répa pürét még nem.A gyümik meg könnyebben emészthetőek is és több a vitamin is bennük mert nem főzöd/párolod ki.
2012. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keleten naranccsal kezdenek, meg hallal... ott az a bevett.
2012. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy lesz valaki aki beleköt a gyümibe.Mindenkinek köszönöm a válaszát.Nekem például kifejezetten a krumplit ajánlotta a doki,hogy azzal kezdjek,mert refluxos a lányom és neki az alma nem a legjobb kezdet.
2012. máj. 9. 09:15
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem inkább te jöttél kötözködni. :)

Ha az orvos nektek konkrétan javasolta a krumplit, akkor egyértelmű a helyzet. De Istennek hála, nem minden baba refluxos, így nyugodtan lehet almával ill. almalével kezdeni.

Jó egészséget kívánok nektek, remélem, mihamarabb rendbe jön a picur!

2012. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért alma,mert ez a gyümölcs szinte mindig van otthon,minden évszakban elérhető,jól tárolható.Kellemes ízű az anyatej ízétől nagyon eltér,így a babák szívesen fogyasztják,mert teljesen más.Egyébként a zöldségekben van több vitamin,eleve nagyobb a szárazanyag-tartalmuk,és kisebb a víztartalmuk(kivéve uborka).Mi almával és burgonyával kezdtük,akár a kettőt keverni is lehet.Étvágyjavító hatása is van az almának,ha jól tudom.Később már inkább desszertként fogyasztották a gyerekek,keksszel,babapiskótával.Főételnek inkább zöldséget adtam.
2012. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem kötözködni jöttem nem szokásom.Csak a szerintem táplálóbb mondjuk a krumpli mint az alma.És ebből indultam ki.
2012. máj. 9. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!