Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam múlt...

6 hónapos a kisfiam múlt héten kezdtük el a hozzátáplálást. Múlt héten csak alma volt, vasárnaptól csak barack. Hétfő óta nem volt széklete. Mit csináljak? Okozhatja a barack?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a barack inkább hashajtónak jó, de hát fene tudja, lehet, hogy a te babád másképp reagál rá.

Ha nagyon sokáig nem lenne széklete, és még szenvedne is tőle, akkor adj neki egy kis kamilla teát, az is hashajtó hatású. Nem kell sokat és nem is kell erősre főzni.

De most még csak két nap telt el, szerintem ne aggódj.

2011. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyém 8 hónapos. Nekünk is volt párszor, hogy bedugult egy-egy kajától, aztán késôbb hozzászokott. Mi, ha 3 nap nem volt kaki, a 3. nap este inkább meglázmérôztük, hogy ne kelljen erôlködnie még pár napot. Azaz a popójába popsikrémmel jól bekenve úgy 1-2 centire nagyon óvatosan bedugod és kicsit benntartod, megmozgatod (ne higanyossal :)). Ez kiváltja a székelési ingert. Sokszor nem szabad, mert hozzászokhat. Nekem ez még barátságosabbnak tûnt, mint kemikáliát adni neki vagy cukrot vagy szélcsövezni. Persze kinél mi válik be...
2011. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap mondjuk volt egy kis kaki a pelusban, de a megszokotthoz képest kevés. Nem tudom, hogy ez számít e.
2011. ápr. 13. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A kis kaki is kaki. :)

Hozzátáplálás után kislányomnak is más lett a széklete, néha csak dob egy kis bogyót és ennyi. :)

2011. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!