Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek 8...

Van olyan anyuka, akinek 8 hónapos babája nem ül, nem kúszik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hósan még nem ült, viszont kúszott 7 hós kora óta. Ülni 9 hósan kezdett el, ekkor kezdett mászni és felállni is, mindent egyszerre, egy napon próbált ki. Ha egyébként egészséges a mozgása, szerintem még nincs baj. Próbálj meg esetleg keresni kúszás fejlesztő torna gyakorlatokat. Nálunk a forgás volt megkésve, és én egy pár napig csináltam vele a neten talált gyakorlatokat és utána el is kezdett pörögni forogni.
2012. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

*kúszás és/vagy mászás fejlesztő torna gyakorlatokat.

Ha a kúszás kimarad nem baj, de jó lenne ha mászna, az nagyon fontos a fejlődési létrán.

2012. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Járunk tornára, mert 7 hónaposan nem fordult vissza. '-2 hét után pörgött, forgott, ma már nagyon jól megy. Azt mondta a konduktor, hogy lehet nem fog kúszni, mert már nagyon magasra kinyomja magát, így már lehet nem fog menni a kúszás, mert ahhoz alkaron kellene lennie. Viszont nagyon nehéz vele, mert nem halad és már túl kíváncsi, de nem megy előre... Nagyon el vagyok kenődve...nem tudok neki segíteni. Lassan kétségbe vonom, hogy kell e erőltetni a dolgot, vagy hagyjam hogy magától alakuljon..... :(
2012. máj. 9. 11:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Van ilyen anyuka, pl. én. Nem kúszik, nem mászik, nem ül a kislányom. Majd fog!
2012. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ne bántsatok, de én nagyon el vagyok kenődve emiatt.

Utolsó:

mennyi idős a babád?

2012. máj. 9. 11:28
 6/15 anonim ***** válasza:
8 hónapos. A 3. hónaptól járunk Dévényes szakemberhez. Azt mondta még nincs lemaradva.
2012. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

az enyém se kúszik, mászik és a forgás se gyakori, hol lehet gyakorlatokat lesni? amúgy úszasra járunk

7 és fél hós

2012. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden babának megvan a saját kis ritmusa, hatalmas eltérések lehetnek! A lényeg az, hogy magához képest mindig legyen egy kis fejlődés. Forog rendesen mindkét irányba? Az én kislányom 7 hónaposan kezdett csak el rendszeresen forogni, 9 hósan próbálkozott a kúszással (minden nap gyakoroltunk úgy, hogy kitámasztottam a kis lábát, és vmi nagyon vonzó dolgot tettem elé), 10 hósan ült fel önállóan, ülésből pedig 2 hét elteltével profin mászott. Azután villámgyorsan jött a többi is, feltérdelt, 11 hósan felállt, most, 11 és fél hónaposan pedig próbál lépegetni a bútorok mentén.

Én is halálra idegesítettem magam annak idején, hogy el vagyunk maradva, de a gyermekorvos mindig megnyugtatott, hogy semmi gond. Te se foglalkozz ismerőseid 6 hónaposan szaladgáló babáival, egyáltalán nem baj, ha kicsit lassabb ütemben halad a mozgásfejlődésben!

2012. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8. vagyok újra, most olvasom, hogy forog rendesen a babád. Nálunk is az tűnt egy örökkévalóságnak, amíg rájött, hogy hogyan tud előre haladni akár egy centit is. Ahogy írtam, próbáld ki Te is, hogy elé teszel vmit, amiért "majd megőrül" (nálunk mobiltelefon volt), támaszd ki a kezeddel a lábait, vagy eleinte finoman nyomhatod előre, hogy érezze, így lehet haladni. Ha ráérez, ő is próbálkozni fog.
2012. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyébként meg az emberi lény sajnos egy kicsit néha türelmetlen és siettetni akarja az időt. Legalábbis én ilyen vagyok. Fiam most múlt egy éves és tűkön ülök hogy mikor áll fel segítség nélkül és teszi meg az első lépéseket. Most már mindig figyelmeztetem magam, hogy ne rohanjunk ennyire, eljön mindennek az ideje.

Esetleg menjetek el valaki máshoz, hogy mit mond. Ahány ember annyi tanács, módszer.

2012. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!