Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törökországi nyaralás előtt...

Törökországi nyaralás előtt be oltassam a 2éves fiam hepatitis A/B ellen?

Figyelt kérdés
teljesen tanácstalan vagyok.Szerintetek bekéne,érdemes,vagy felesleges,ne aggódjam túl?Mennyibe kerül ez az oltás?Mennyivel előtte kell beadatni,hányszor kell,van-e valami mellékhatása..stb?Ha valaki tud valamit róla megosztaná velem?
2012. máj. 9. 22:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem teljesen felesleges. Mi kétszer voltunk már Törökországban nyaralni, de soha nem javasolta senki, hogy be kellene oltatni magunkat.

Mi a tengerparton voltunk, de nem hiszem, hogy az ország más részeire más vonatkozna.

Az ÁNTSZ-t hívd fel egyébként, ők biztos tudnak felvilágosítást adni a konkrét oltással kapcsolatban.

1138 Budapest, Váci út 174. 1550 Budapest, Pf. 203.

Telefon: (06) 1 465-3800 E-mail: titkarsag@kmr.antsz.hu

2012. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm.Mi is tengerpartra megyünk,akkor nem oltatjuk be szerintem,csak kiváncsi voltam fontos-e,más beoltatta-e aki volt törökországba,de akkor nem fogjuk.Köszönöm a számot!
2012. máj. 10. 12:43
 3/17 anonim ***** válasza:

De igen oltasd be! Alapból Törökországba jobb ha a baba bevan ojtva. Mi 3 éve Tunéziában voltunk akkor beojtattuk (3 család) mindannyian a gyerekeinket. Lehet hogy fölöslegesen, de inkább minthogy összeszedje, mert bizony elég komoly betegség még felnőttre nézve is. Tudod a kicsik mindent a szájukba vesznek, belekortyolnak a medencébe... Én nem kockáztatnék. Pont azon gondolkodom én is, hogy beojtatom a két évesemet is most, mert ha mennénk nyáron külföldre akkor már ne kelljen ezen izgulni.

Utána már csak egy ismétlő ojtás kell fél-1 éven belül, és hosszantartó védettsége lesz.

Árban nem tudok tanácsot adni, nem Mo-i vagyok, de nálunk sem volt vészes az ára, azt hiszem 20 euró volt. Nem volt semmi bajuk utána.

2012. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ez csak ajánlott ojtás, hisz látod a reklámban is, hogy a közeli mediterrán országokban is bárhol el lehet kapni.
2012. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na, még látom hogy a B-t is irod. Ez nincs nálatok benne a kötelező ojtásokban? Mert nálunk igen, csak az A-ra nem.
2012. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi.Hú,hát én már nem tudom,mert annyi féle oltás van....lehet az benne van és már megkapta,nem tudom.De elmegyek a dokinkhoz és ráfogok inkább kérdezni erre.
2012. máj. 11. 00:19
 7/17 anonim válasza:
Szerintem felesleges. Törökországban sokkal jobbak a viszonyok, mint Észak-Afrikában (Tunézia, Egyiptom...). Az én lányom két és fél éves volt, mikor Törökországban voltunk tengerparton. Teljesen korrekt minden. Felesleges aggodalom szerintem. Itthon a metrón hamarabb lehet összeszedni valami betegséget szerintem, mint Törökországban. De persze nektek kell dönteni. Esetleg kérd ki a házi orvosotok tanácsát.
2012. máj. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi,az lesz,mert vinnem kell hétfőn orvoshoz,beteg lett,tehát mindenképp elmegyünk,és rákérdezek majd.
2012. máj. 12. 13:13
 9/17 A kérdező kommentje:
lehetne egy kérdésem kedves utolsó?(remélem még visszenézel és tudsz válaszolni)Irtad hogy ti is törökországba voltatok tengerparton.Repülővel mentetek?Ha igen,az lenne a kérdésem,hogy ti hogy oldottátok meg a folyadék felvitelt a gépre?Mert nekünk tegnap azt mondták,100ml-t lehet felvinni,és max 1litert,tehát 10x100ml-t.De hol kapok 1dl-s akármit amibe bele tudom tenni a gyereknek az innivalóját?És még valami zacskóba is rakjam bele...de minek??Nektek hogy birta a gyerkőc az utat?
2012. máj. 12. 13:16
 10/17 anonim ***** válasza:

7-es.

Az hogy tisztaság van a szállodában még nem azt jelenti, hogy nem fertőződhet meg valaki Hepatitis A-val. Köztudottan ez a piszkos kezek betegsége, ami azt jelenti, hogy elég ha egy fertőzött ember nem mos kezet wc után és utána hozzányúl ahhoz a salátához amit te megeszel és már kész a baj. És persze az ivóviz is fertőzött lehet amivel megmossák a gyümiket, salátákat, a medence viz, stb. Ez nem attól függ tehát hogy milyen szép szállodában vagy. Hidd el mi is Tunéziában 5 csillagos gyönyörű, tiszta szállodában voltunk. Oda sincs kötelező ojtás, ennek ellenére a gyerekeket beojtattuk.

Sőt akár itthon is el lehet kapni, tehát ártani biztosan nem árt! De te tudod, én nem kockáztatnék az biztos, 20 eurón ne múljon!


Válaszolok a másik kérdésedre ha nem baj. Én a kicsinek az üvegben vittem föl kb. 1 deci vizet, amit meg kellett kóstolnom ott. A bőröndben viszont vittem 2 vagy 3 üveg babavizet, oda lehetett rakni, azért nem szóltak. Ez Bulgáriába menet volt.

2012. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!