Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a kisfiúknak...

Mikor kell a kisfiúknak húzgálni a pötyöszét, hogy ne legyen letapadva? A kisfiam 8 hónapos. Védőnő még nem mondta, hogy kell. De a szomszédba a kisfiú 2 éves és neki le van tapadva, fáj, ha pisil.3 évesen fogják műteni. Ezt szeretném elkerülni.

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Fürdetés után, amikor kicsit "ki van ázva" újszülött kora óta kellett volna. Ha most kezded, nagyon óvatosan próbáld, figyelt, hogy nem fáj-e neki. Hogy a bőr ne tapadjon egymáshoz és ne fájjon, fürdés után kend be vékonyan Chlorocid kenőccsel, utána húzogasd NAGYON ÓVATOSAN, de utána a kenőcsöt mosd le, és a szokásos módon töröld szárazra, mert a kenőcsbe aztán minden beletapad. először biztos furcsának fogja találni, de ha nem sír, akkor nem fájt neki, tehát rendben van. Ennek ellenére csináljátok rendszeresen. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy amikor én az enyémmel csecsemőgondozóba jártam, a doktornő mindig ellenőrizte.
2012. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos már egész pici korától kezdve mindig megnézte, húzott rajta egy keveset, és mondta, hogy mi is minden fürdetésnél ennyire húzzuk vissza. Szerintem ne a védőnőt, hanem az orvost kérdezd, ez inkább az ő feladata. Az én fiam most 8 hónapos.
2012. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos lesz, és mi kezdetektől húzgáljuk neki a fürdésnél. Nem vészesen ráncigálom neki, csak óvatosan amikor mosom felhúzom neki ameddig a bőr engedi. Én mostanában nézegettem, hogy neki alig alig megy hátra a bőr, lehet. hogy ebből is műtét lesz:-( Bár a doktornő szerint nem, de ő azokra is ezt modta akiknek a végén mégis műtét lett.
2012. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a kisfiam, apa fürdéskor mindig húzgálja neki, de csak nagyon óvatosan, már majdnem teljesen hátramegy, és biztos, hogy nem fáj neki mert soha nem sírt. Óvatosan te is próbálgasd.
2012. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is fürdés közben óvatosan megpróbálhatod.

Nekünk is azt mondta a védőnő, hogy nem kell húzogatni, piszkálgatni (szülés előtt, azóta nem mondott róla semmit). A kórházban hazajövetelkor meg azt mondták, hogy azért néha megnézhetem, vagy ha nem merem, kérjem meg a gyerekorvost (akit kicsi koromtól utálok, és biztos csak durván hátrarántaná). És akkor egy első babás anyuka ezek után tudjon dönteni. (Mint ahogy a kórházban azt mondták, hogy mivel leesett a köldökcsokja, már érheti víz fürdéskor, az itthoni védőnő szerint meg nem érhette.) A barátnőm is mondta, hogy neki is azt mondta a védőnő, hogy ne, aztán most 2 éves múlt, és neki sem tudják teljesen hátrahúzni, lehet hogy műtét lesz.

Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy 4 hetes kora óta fürdetéskor óvatosan picit hátrahúzom Neki, és meglötykölöm vízzel. Nem szokott sírni.

7 hetes Kisfú anyukája

2012. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

amit az első írt, hogy fürdés után... az a legrosszabb, azt nem szabad.

tehát húzgálni nem kell!

viszont mosni kell!

fürdés közben picit hátrahúzod, épp csak amennyit enged. ennyi az egész.

3 éves korig kell teljesen hátra jönnie. mi olyan 3-4 hónapos kor körül kezdtük mosni, 1 éves korára már hátra lehetett húzni.

de ez sajnos leginkább genetika :(

2012. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2012. máj. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!